رئیس سازمان جهادکشاورزی استان: متاسفانه در سایه صنعت ، کشاورزی در شهرستان مبارکه مغفول مانده

رسالت جهاد کشاورزی 4 مرحله تحقیق، ترویج، تولید و تنظیم بازار محصولات کشاورزی است.

به گزارش پایگاه خبری شمس شهرستان مبارکه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه 16 هزار هکتار از بهترین اراضی استان در شهرستان مبارکه واقع شده است ، افزود:متاسفانه در سایه صنعت ، کشاورزی در این شهرستان مغفول ماندهو با توجه به نقش تعیین کننده کشاورزی در اقتصاد استان و زندگی مردم این منطقه لازم است بهای بیشتری به بخش کشاورزی در این شهرستان داده شود .

 وی به مزایای طرح تغییر الگوی کشت اشاره نمود و تصریح کرد : ما بایستی ابتدا زیرساخت ها را برای این کار فراهم نماییم و قبل از اصلاح الگوی کشت ، الگوی آبیاری را اصلاح و توجه بیشتری به سازوکارهای این مسئله داشته باشیم .

قاسمی  با اشاره به افت سفره های آب زیرزمینی در بعضی مناطق عنوان کرد : درحوزه زاینده رود با محدودیت آب آبیاری مواجه هستیم اگر بخواهیم مانند گذشته به روش غرقابی آبیاری نمائیم منابع آبی به شدت افت خواهد کرد و دچارمشکل خواهیم شد و زمان آن است که الگوی آبیاری خود را اصلاح نمائیم .

وی رسالت ذاتی وزارت جهادکشاورزی را در 4 مرحله تحقیق ، ترویج ، تولید و تنظیم بازارمحصولات کشاورزی عنوان کرد و خاطرنشان ساخت : سازمان جهادکشاورزی به عنوان مروج و بسترسازکشاورزی فقط کارترویجی و تحقیقاتی علمی در راستای آگاه سازی کشاورزان عزیز برای تغییر الگوی کشت انجام می دهد و امیدواریم کشاورزان محترم نیز شرایط موجود را با حساسیت موردتوجه قرار دهند .

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان از صدور مجوز بیش از 54 واحد صنایع در رشته های مختلف بخش کشاورزی در شهرستان مبارکه خبر داد و افزود : بیش از این 12 واحد صنایع تبدیلی به بهره برداری برسد تحول شگرفی در صنایع تبدیلی ایجاد خواهد شد.

dibache

© 2020 ارسال شده در تاریخ سه‌شنبه 13 اکتبر 2015 در پایگاه خبری شمس | اخبار شهرستان مبارکه

لینک خبر: https://www.mobarakeh.net/48265