شهردار مبارکه از آغاز به کار قرارگاه حافظان سلامت در شهر مبارکه خبر داد

به گزارش پایگاه خبری مبارکه نیوز؛  مهندس هاشمی در  جلسه هماهنگی اجرای طرح حافظان سلامت  گفت :همزمان با موج سوم شیوع ویروس کرونا، قرارگاه حافظان سلامت در راستای غربالگیری و مقابله با ویروس کرونا به همت ستاد مدیریت مبارزه با کرونا شهرستان و با همکاری و پشتیبانی شهرداری مبارکه شروع به کار کرد.

وی هدف از راه اندازی این قرارگاه را بسیج حداکثری امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی برای مقابله با ویروس کرونا دانست و گفت: این قرارگاه ها می‌تواند مدیریت بیماری را به درون جامعه و اقناع‌سازی مردم و آموزش عمومی منجر کند.

شهردار مبارکه  بیان داشت: این قرارگاه با 7 پایگاه محلی و با بیش از 80  نیروی انسانی  فعالیت پیشگیرانه، بهداشتی، غربالگری،آموزشی، اطلاع رسانی در موضوع مبارزه با کرونا را در محلات و نقاط مختلف شهر را  بر عهده خواهند داشت و فضاسازی و فرهنگ سازی، ایجاد روحیه امید ، اطلاع رسانی و آموزش چهره به چهره و گسترده برای اقناع افکار عمومی از جمله برنامه های آن است.

وی  با تاکید بر اینکه شهرداری ها به موازات تلاش های موثر و خستگی ناپذیر مجموعه بهداشت و درمان ، در خط مقدم کنترل و مبارزه با شیوع این ویروس قرار داشته، به همکاری و پشتیبانی همه جانبه شهرداری مبارکه از قرارگاه حافظان سلامت  اشاره کرد و افزود: این طرح با محوریت ستاد مدیریت کرونا شهرستان و با همکاری  نیروی مقاومت بسیج، ائمه جمعه و جماعت، هلال احمر، شبکه بهداشت، شهرداری و شورای اسلامی شهر مبارکه اجرایی می شود.

مهندس هاشمی در ادامه افزود: تهیه بسته های معیشتی، کمک به سالمندان و بیماران کرونایی ، تولید و توزیع اقلام بهداشتی ضروری در سطح محله، ثبت نام داوطلبین جهت کمک به کادر درمانی، ارشاد و تذکر به اصناف و افراد کم توجه به این بیماری بخشی از دیگر فعالیت های این  پایگاه ها  در محلات است.

© 2021 ارسال شده در تاریخ دوشنبه 3 آذر 1399 در پایگاه خبری شمس | اخبار شهرستان مبارکه

لینک خبر: https://www.mobarakeh.net/105100