کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
امروز دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
ShamsKhabar News
39

حمایت همه جانبه مدیریت شهری مبارکه برای توسعه صنعت گردشکری

شناسه خبر: 99809 - پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - سرویس: شهرداری مبارکه, مطالب ویژه - چاپ

طی بازدید دکتر کوشش تبار مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، دکتر ذاکری مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری و شهرداران شهرستان مبارکه از ارگ تاریخی نهچیر ، ظرفیت‌های حوزه گردشگری مبارکه و پتانسیل‌های ارگ تاریخی نهچیر موردبررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.
دکتر کوشش تبار مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ضمن تشکر از میزبانی شهرداری مبارکه گفت :شهرستان مبارکه همیشه به‌عنوان مجموعه‌ای صنعتی و دارای درآمد خوب از محل ارزش‌افزوده دیده می‌شد و سایه صنعتی بودن باعث فراموشی سایر موضوعات و ظرفیت‌ها بود و این صنعتی شدن آن فرصت‌ها و فضاهای دیگر را تحت تأثیر قرار داده بود. امروز مبارکه را از منظر دیگری نگاه می‌کنیم و این عینک صنعتی بودن را باید برداشت و شهرداری مبارکه با ورود به موضوع استفاده از پتانسیل‌های گردشگری ، در این راه قدم برداشته است . وقتی با مزیت نسبی موقعیت این شهر در فاصله ۴۰کیلومتری از مرکز استان وقتی مواجه می‌شویم با شهرستانی که تمام تفکر راجع آن صنعتی بودن بود ، مشاهده می‌شود که ازلحاظ گردشگری مزیت نسبی وجود دارد و باید از این مزیت بهره برد . بازدید از ارگ تاریخ نهچیر من را شگفت‌زده کرد چراکه شهرداری مبارکه جسارت ورود به یک صنعت جدید را داشته است و ستودنی است . مبارکه در ذهن کسانی که ایران‌گردی می‌کنند اصلاً به‌عنوان یک مقصد گردشگری مطرح نیست.در مسیر که حرکت کردیم همین محله‌های قدیمی ، برج‌های کبوتر و مساجد قدیمی همگی تک‌به‌تک می‌توانند هدف گردشگر باشند . اگر بسنده به یک نقطه خاص نشود و مطالعات و اقدام در راستای زنده کردن سنت‌های گذشته صورت بپذیرد بسیار مؤثر خواهد بود . غذاهای سنتی می‌تواند خاطرات خوبی برای یک گردشگر رقم بزند . مزیت‌های مناطق را می‌شناسیم والانمی بینیم که چه اتفاقات خوبی در حال شکل‌گیری است بناترین باید تمام اعضا و جوارح شهرستان را زنده و پویا کنید و کشور را با برنامه‌ریزی‌های خاص ازجمله دعوت از مدیران و مسئولان ، برگزاری همایش‌های ملی و … آگاه کنید.
وی توسعه صنعت گردشگری را راه گشای حل معضل اشتغال دانست و اظهار کرد :در این میان یکی از بزرگ‌ترین مسائل امروز، موضوع اشتغال است که توسعه و استفاده از این پتانسیل‌ها می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال باشد. گاهی اوقات کوچک‌ترین موارد تأثیرگذارتر و مؤثرترند.
توسعه صنعت گردشگری در شهرستان بازار اشتغال را مستقیم و غیرمستقیم توسعه خواهد داد. شهرداری مبارکه قدم‌های مثبتی برداشته و سایر مسئولان نیز انشا اله حمایت و همکاری کنند .
در این بازدید دکتر ذاکری مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری اصفهان ضمن تشکر بازدید دکتر کوشش تبار از شهرستان مبارکه گفت : هفته گذشته در جلسه‌ای که تهران با حضور دکتر کوشش تبار تشکیل شد در خصوص مباحث استان اصفهان بحث و تبادل‌نظر شد و بحمدالله بیشترین وام به استان اصفهان تخصیص داده شد .در این جلسه پیشنهاد شد بازدیدی با حضور شهرداران شهرستان از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های گردشگری شهرستان انجام شود تا در خصوص پروژه‌هایی که درآمدزایی واتوجیه اقتصادی دارند برنامه‌ریزی و حداکثر وام را تخصیص داده شود. امروز این موضوع عملیاتی شد و در پروژه‌های که بازدید شد مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور نگاه ویژه‌ای داشتند و قول مساعدت دادند.
دکتر ذاکری شهرستان مبارکه را شهرستانی صنعتی ، گردشگری عنوان کرد و افزود : شهرستان مبارکه بافاصله ۴۵کیلومتری از مرکز استان ، شهرستانی گردشگری ، توریستی و صنعتی است. ۴۵۰کارخانه صنعتی بزرگ و کوچک در این شهرستان مستقر هستند و علاوه بر این صنایع بزرگی همچون فولاد مبارکه قطب صنعتی آسیا ، شرکت سیمان سپاهان ، پلی اکریل ایران و… که این صنایع بزرگ به‌عنوان صنایع ملی و حتی آسیایی مطرح هستند . عبور رودخانه زاینده‌رود ، وجود اماکن تاریخی قابلیت‌های خوبی را برای جذب گردشگر در این شهرستان مهیا کرده است . بافت‌های قدیمی و اماکن تاریخی قابل سرمایه‌گذاری است و با جذب سرمایه‌گذار و حضور بخش خصوصی با استفاده از شیوه‌نامه مشارکت بخش خصوصی می‌تواند ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها را به دنبال داشته باشد.
وی با اشاره به‌ضرورت برنامه‌ریزی و وحدت تمام شهرداری‌های شهرستان مبارکه برای توسعه صنعت گردشگری تصریح کرد : طی دوران خدمت به‌عنوان فرماندار در شهرستان مبارکه بسیار علاقه‌مند به محقق شدن توسعه صنعت گردشگری در اینجا بودم .الان نیز طی مذاکراتی که با اداره کل میراث فرهنگی صورت پذیرفت و جلسات قبل در خصوص آماده‌سازی طرح بوم گردی شهرستان با محوریت شهرداری مبارکه و همکاری سایر شهرداری‌های شهرستان مبارکه انشا اله به‌زودی شاهدباز شدن مسیر و حضور توریست در شهرستان خواهیم بود . مشابه این موضوع را در ورزنه داشتیم روزانه این شهر سهمیه ۱۵۰ گردشگر را دارد . هیچ سرمایه‌گذاری خاصی در ورزنه انجام‌نشده ولی استفاده از ظرفیت‌ها باعث ایجاد درآمد خوبی شده است .
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری اصفهان از تشکیل کارگروه گردشگری شهرستان مبارکه خبر داد و اضافه کرد : با همکاری شهرداران کارگروهی تشکیل و پک گردشگری شهرستان در حال تنظیم است و قرار بر انتخاب مشاور طبق آگهی به‌صورت رقابتی شد که در تحت نظر شهرداری‌ها ، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها را شناسایی و توجیه اقتصادی آن‌ها را مشخص کند تا هر پروژه‌ای که زودتر بازدهی و درآمدزایی دارد را اجرایی کنند .
مهندس هاشمی شهردار مبارکه ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور دکتر کوشش تبار ، دکتر ذاکری و شهرداران شهرستان گفت : حضور در شهرستان و این بازدیدها عامل قوت قلب و تقویت روحیه خدمت است . دکتر ذاکری واقعاً پیگیر هستند و این موضوع قابل‌تقدیر است. خوشبختانه با توجه به حضور چندساله دکتر ذاکری و خدمت در منصب فرماندار شناخت کاملی از شهرستان دارند .جلسات متعددی برای پیگیری پکیچ گردشگری شهرستان داشتیم. بااینکه مدت‌زمان زیادی نیست کار شروع‌شده ولی پیشرفت خیلی خوبی شاهد هستیم که انشا اله با کمک و حمایت‌های مسئولین سرعت حرکت در این مسیر چند برابر خواهد شد.به‌گونه‌ای در حال برنامه‌ریزی هستیم که بازدید بعد انشا اله در قالب یک همایش یا جلسه‌ای ملی باشد.
شهردار مبارکه با اشاره به تبدیل چالش‌ها به فرصت‌ها افزود : امروز بااینکه ما ازنظر مالی و اعتباری دچار مشکل هستیم و به‌سختی حرکت می‌کنیم اتفاق خوب در حال انجام، همین چشم‌اندازی است که به بقیه پتانسیل‌های شهر و شهرستان و رویکردهایی که می‌توانیم داشته باشیم بیشتر اهمیت داده شود و خدا را شکر همه دوستان با وحدت و همدلی که وجود دارد تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند و هرروز به این موضوع بیشتر پرداخته می‌شود .
امیدواریم که با کمک‌های مالی و معنوی سازمان شهرداری‌ها و مسئولین کشوری بتوانیم گام‌های بلند و مؤثرتری برای توسعه و پیشرفت شهرستان برداریم و شاهد شکوفا شدن هر چه بیشتر صنعت گردشگری شهرستان هر چه زودتر باشیم.

39
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

فول آلبوم پرواز همای
فول آلبوم امید جهان
فول آلبوم امید عامری
فول آلبوم ناصر زینعلی
فول آلبوم ندیم
فول آلبوم مرتضی پاشایی
فول آلبوم محمدرضا هدایتی
فول آلبوم محمدرضا گلزار
فول آلبوم معین
فول آلبوم میلاد باران
فول آلبوم مهرزاد امیرخانی
فول آلبوم مهرداد هیدن
فول آلبوم مهران آتش
فول آلبوم مهدی یغمایی
فول آلبوم رامین بی باک
فول آلبوم مهدی مدرس
فول آلبوم مسعود سعیدی
فول آلبوم مانی رهنم
فول آلبوم مجید اخشابی
فول آلبوم کوروش یغمایی
فول آلبوم خسرو شکیبایی
فول آلبوم محسن ابراهیم زاده
فول آلبوم شهاب رمضان
فول آلبوم خشایار اعتمادی
فول آلبوم کاوه یغمایی
فول آلبوم کاوه آفاق
فول آلبوم جمشید
فول آلبوم حسین تهی
فول آلبوم حجت اشرف زاده
فول آلبوم هاتف
فول آلبوم حمید صفت
فول آلبوم حمید هیراد
فول آلبوم فرهاد جواهرکلام
فول آلبوم گروه دارکوب
فول آلبوم امیرحسین افتخاری
فول آلبوم امیر تاجیک
فول آلبوم علی یاسینی
فول آلبوم امیر فرجام
فول آلبوم علی مولایی
فول آلبوم عجم
فول آلبوم آمین
فول آلبوم فرزاد فرخ
فول آلبوم سون بند
فول آلبوم حمید طالب زاده
فول آلبوم یاسر محمودی
فول آلبوم محمد اصفهانی
فول آلبوم سعید شهروز
فول آلبوم حمید عسکری
فول آلبوم حامد همایون
فول آلبوم قاسم افشار
فول آلبوم فریدون آسرایی
فول آلبوم عرفان
فول آلبوم ایهام
فول آلبوم بهنام بانی
فول آلبوم بابک رهنم
فول آلبوم اشکان خطیبی
فول آلبوم گروه آریان
فول آلبوم امیر عباس گلاب
فول آلبوم علیرضا طلیسچی
فول آلبوم علیرضا روزگار
فول آلبوم امیر عظیمی
فول آلبوم چارتار
فول آلبوم علی اصحابی
فول آلبوم علی لهراسبی
فول آلبوم احمد شاملو
فول آلبوم مهدی مقدم
فول آلبوم بهنام صفوی
فول آلبوم مهدی یراحی
فول آلبوم سامان جلیلی
فول آلبوم رستاک حلاج
فول آلبوم شهاب مظفری
فول آلبوم حمید حامی
فول آلبوم حامد هاکان
فول آلبوم ناصر عبدالهی
فول آلبوم مجید خراطه
فول آلبوم روزبه نعمت الهی
فول آلبوم ماکان بند
فول آلبوم مسیح و آرش
فول آلبوم زانیار خسروی
فول آلبوم عماد طالب زاده
فول آلبوم محسن یاحقی
فول آلبوم ماهان بهرام خان
فول آلبوم مهدی جهانی
فول آلبوم میثم ابراهیمی
فول آلبوم ناصر صدر
فول آلبوم پوی
فول آلبوم علی زند وکیلی
فول آلبوم سیاوش قمیشی
دانلود فول آلبوم سینا سرلک
دانلود فول آلبوم فرهاد
فول آلبوم ایرج مهدیان
فول آلبوم رضا شیری
فول آلبوم ایرج خواجه امیری
فول آلبوم فرزاد فرزین
فول آلبوم محمد علیزاده
فول آلبوم رضا یزدانی
فول آلبوم مازیار فلاحی
فول آلبوم محمد رضا شجریان
فول آلبوم مهدی احمدوند
فول آلبوم بهنام علمشاهی
فول آلبوم بنیامین بهادری
فول آلبوم بابک جهانبخش
فول آلبوم امین الله رشیدی
فول آلبوم نعمت الله آغاسی
فول آلبوم احمدرضا نبی زاده
فول آلبوم همایون شجریان
فول آلبوم ساسی
فول آلبوم پویا بیاتی
فول آلبوم محسن یگانه
نوین استوک
لپ تاپ دست دوم
ماینتور دست دوم
کیس صنعتی دست دوم
فروش لپ تاپ HP Folio 9470m
مانیتور ۲۲ اینچ LED واید Dell
لپ تاپ استوک چیست
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط گروه فنی مهندسی نوین گستر