کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
امروز چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
ShamsKhabar News
39

فولاد مبارکه و برق منطقه ای اصفهان امضا کردند؛ تفاهم نامۀ بهره برداری، نگهداری و تعمیرات پست ۴۰۰ کیلوولت زنده رود

شناسه خبر: 99715 - یکشنبه 16 دسامبر 2018 - سرویس: فولاد مبارکه, مطالب ویژه - چاپ

بر اساس تفاهمنامهای که به امضای مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه و مدیرعامل شرکت برق منطقــــــهای اصفهـــــــــــان رسیــــــد، بهرهبرداری از پست ۴۰۰ کیلوولت زندهرود که در رینگ شبکۀ سراسری انتقال برق قرار دارد به فولاد مبارکه و عملیات نگهداری و تعمیرات این پست به برق منطقهای اصفهان واگذار شد.

به گزارش خبرنگار فولاد، در این جلسه مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه، تعامل و همکاری سازندۀ صنعت برق و شرکت فولاد مبارکه را گامی ارزشمند در راه اعتلای صنعت و پیشرفت اقتصادی کشور دانست و ضمن قدردانی از زحمات مدیران و کارکنان شرکت برق منطقهای اصفهان بر گسترش این همکاریها تأکید کرد.
در ادامه، مهندس موسی رضایی مدیرعامل شرکت برق منطقهای اصفهان از فولاد مبارکه بهعنوان بزرگترین و خوشنامترین مشترک برق صنعتی وزارت نیرو نام برد و گفت: این شرکت در سختترین لحظات بهویژه در ساعات اوج بار در تابستان ضمن مدیریت و حفظ روند تولید خود، صنعت برق کشور را نیز با همکاری و تعامل سازنده یاری کرده است.
وی با اشاره به پروژههای در حال اجرا در مجموعۀ پستهای برق جدید فولاد مبارکه به اهمیت همکاری و تعامل سازندۀ طرفین در اجرای این پروژهها تأکید کرد.
موسی رضایی با اشاره به سابقۀ طولانی و موفق بهرهبرداری از پستهای ۴۰۰ کیلوولت در شرکت فولاد مبارکه گفت: با توجه به واگذاری بهرهبرداری پست زندهرود به واحد توزیع برق شرکت فولاد مبارکه و اطمینان خاطر از این شرکت درخصوص هماهنگی و رعایت کامل دستورالعملها، بهرهبرداری از پست ۴۰۰ کیلوولت به شرکت فولاد مبارکه و کارِ تعمیرات و نگهداری از آن به برق منطقهای اصفهان واگذار شد.
مدیرعامل شرکت برق منطقهای اصفهان با اشاره به بازدید خود و هیئت همراه از ناحیۀ فولادسازی و ریختهگری مداوم و روند تکمیل پروژههای توسعۀ ظرفیت پستهای برق شرکت فولاد مبارکه شامل مجموعۀ پستهای ۴۰۰ کیلوولت زندهرود، پست ۴۰۰ کیلوولت NIS2 و پست ۶۳ کیلوولت MIS2 از میزان پیشرفت این پروژهها قدردانی کرد و بر اتمام عملیات و برقدار کردن پستهای NIS2 و MIS2 از طریق پست زندهرود و فعال کردن دیماند جدید خریداریشده از طریق این پست تأکید نمود.
در ادامۀ این جلسه، مدیر ناحیۀ انرژی و سیالات فولاد مبارکه با اشاره به نقش پست ۴۰۰ کیلوولت زندهرود در فولاد مبارکه گفت: این پست که تأمین برق واحدهای احیا مستقیم ۲ (شهید خرازی) بههمراه خطوط انتقال مربوطه را بر عهده دارد، با همکاری بینظیر فولاد مبارکه و برق منطقهای اصفهان احداث شد و در اسفندماه سال ۱۳۹۶ در مدار بهرهبرداری قرار گرفت.
عباس اکبری محمدی با اشاره به وجود دانش مطلوب و تجربۀ موفق بهرهبرداری فولاد مبارکه از این پست که بالاترین سطح ولتاژ در شبکۀ برق کشور را دارد و ازلحاظ ایمنی و تأثیر عملکرد از اهمیت بسزایی برخوردار است، تصریح کرد: با برقدار شدن پستهای جدید، ضمن انتقال قسمتی از بار الکتریکی شرکت به پست جدید، پایداری تأمین برق شرکت افزایش مییابد و محدودیتهای فصلی نیز درزمینۀ تأمین برق موردنیاز خطوط تولید کاهش مییابد.
مدیر ناحیۀ انرژی و سیالات فولاد مبارکه در ادامه از تشکیل کمیتۀ مشترک متشکل از واحدهای دیسپاچینگ، سایر واحدهای مرتبط شرکت برق منطقهای اصفهان، واحدهای اجرای پروژههای انرژی و سیالات و واحد توزیع برق فولاد مبارکه و همچنین تهیۀ دستورالعمل بهمنظور برقدار کردن پستهای احداثشده شامل پست ۴۰۰ کیلوولت NIS2 و پست ۶۳ کیلوولت MIS2 خبر داد و گفت: در این جلسه با حضور مدیران و کارشناسان برق و نیروگاه فولاد مبارکه و برق منطقهای اصفهان راهکارهای تعامل و همکاری هرچه بیشتر و به بار نشستن هرچه سریعتر پروژههای تعریفشده مورد بررسی و تبادلنظر قرار گرفت.
گفتنی است طی این بازدید، معاون اجرای پروژهها و مدیر اجرای پروژههای انرژی و سیالات فولاد مبارکه ضمن ارائۀ گزارشی از مراحل و میزان پیشرفت احداث پستهای مذکور، بر تداوم همکاری تیمهای فنی برق منطقهای اصفهان جهت تکمیل و راهاندازی این پروژهها تأکید کرد.

39
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد