کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
ShamsKhabar News
39
در جریان برگزاری هفدهمین نمایشگاه بینالمللی محیطزیست انجام شد؛

بازدید رئیس سازمان محیط زیست از دستاوردهای زیست محیطی فولاد مبارکه

شناسه خبر: 99012 - شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - سرویس: فولاد مبارکه - چاپ

دکتــــــــر عیســــــــی کلانتـــــــری، معــــــاون رئیــــس جــــمهور و رئیـس ســـــازمان محـــیط زیســت ایران، در جریــــــان برگـــــــــزاری هــفدهمیـــــن نمایشـــگاه بینالمللی محیط زیست ضــمن حــضور در غرفۀ فولاد مبارکه از آخرین دستاوردهای زیست محیطی این شرکت بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار فولاد در این بازدید، محسن ستاری، رئیس واحد محیط زیست فولاد مبارکه، گزارش کاملی از دیدگاهها و اقدامات شرکت فولاد مبارکه در حوزۀ محیط زیست، برخی پروژه های انجـــــام شدۀ مرتبــــط با بهــــــداشت محیــط زیست، آب و انرژی، خط مشی و اهداف زیست محیطی شرکت فولاد مبارکه ارائه کرد که موردتوجه رئیس سازمان محیط زیست ایران و همراهان ایشان قرار گرفت.

سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد تومانی شرکت فولاد مبارکه در طرح احداث شبکۀ فاضلاب و جمعآوری پسابهای شهری و بازچرخانی آنها در خطوط تولید فولاد مبارکه

همزمـــــــــان با برگـــــــــــــــزاری این نمــــــــــــایشـــگاه حسین مدرسی فر مدیـــر بهــــداشت، ایمـــــنی و محیط زیست فولاد مبارکه در جمع خبرنگاران گفت: در زمینۀ ایمنی، بهداشت و محیط زیست، فولاد مبارکه همواره با دو رویکرد، ارتقای وضعیت زیست محیطی و ارتقای ایمنی و سلامت کارکنان گام برداشته است و با بکارگیری سیستمهای بسیار کارآمد در تصفیه و بازچرخانی آب در فرایند تولید توانسته است به میزان قابل ملاحظه ای مصرف آب را کاهش دهد.

وی تصریح کرد: به جرئت میتوان گفت الگوی مصرف آب در فولاد مبارکه میتواند به عنوان الگویی کاملا مناسب برای سایر سازمانها به کار گرفته شود.

مدرسی فر در همین خصوص ادامه داد: در زمان راها ندازی فولاد مبارکه، طبق توافق با وزارت نیرو، مقرر شده بود به ازای تولید ۲میلیون و ۴۰۰هزار تن فولاد، ۴۵میلیون مترمکعب آب در هر سال از زاینده رود برداشت شود؛ اما خوشبختانه با اینکه امروز ظرفیت تولید فولاد مبارکه به ۷میلیون و ۲۰۰هزار تن افزایش یافته است، بیشترین میزان برداشت آب ۲۵میلیون مترمکعب در سال است. این امر نتیجۀ اجرای طرحهای توسعه در ایجاد شبکۀ فاضلاب داخلی و تصفیه خانه ها و همچنین استفادۀ بهینه از آب است.

مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه در شرکت فولاد مبارکه سرمایه گذاری برای کاهش ضایعات و استفادۀ بهینه از منابع آبی یک ارزش دانسته میشود، گفت: انســـانها بایـــد بـــداننـــد که هـــــمۀ ما در همیـــن مکان زندگی میکنیم و راهی جز رعایت استانداردهای زیست محیطی و حفظ منابع، پیــش روی ما نیــست و رعایـت نـکردن الزامات زیست محیطی ممکن است آیندۀ نسل انسان را با مخاطرات جدی مواجه کند.

وی در پاسخ به سؤال یکی دیگر از خبرنگاران دربارۀ میزان پیشرفت طرح جمعآوری و تصفیۀ پسابهای شهری همجوار فولاد مبارکه گفت: این اقدام ارزشمند اکنون با ۸۵درصد پیشرفت در احداث شبکۀ تصفیه خانه ها، لوله گذاری و خطوط تکمیلی در حال سپری کردن مراحل پایانی خود است.

در همین زمینه، محسن ستاری رئیس واحد محیط زیست فولاد مبارکه نیز در تشریح اقدامات زیست محیطی این شرکت گفت: در حوزۀ محیط زیست، یکی از اهداف کلان شرکت فولاد مبارکه همزمان با توسعۀ کمی در ظرفیتها و افزایش تنوع و کیفیت محصولات، بهبود مستمر وضعیت زیست محیطی شرکت بوده است. بر این مبنا این شرکت برای بهبود مداوم عملکرد زیست محیطی فعالیتهای خود مبادرت به تدوین مدل مدیریت زیست محیطی نموده است.

وی افزود: فولاد مبارکه با توجه به الزامات قانونی و مقررات بینالمللی زیست محیطی از یک سو و تحلیل فرصتها و چالشهای زیست محیطی پیش رو و بررسی انتظارات ذینفعان از سوی دیگر و همچنین به منظور برآورد ظرفیتهای داخلی و نقاط قابل بهبود شرکت، اقدام به تدوین استراتژی و در مرحلۀ بعد تهیۀ برنامۀ عملیاتی برای محقق ساختن استراتژیها نموده است که حاصل این فرایند، بهبود عملکرد زیست محیطی شرکت و رعایت حقوق ذینفعان در راستای عمل به مسئولیتهای اجتماعی شرکت است.

وی افزود: شرکت فولاد مبارکه در همین راستا از بدو امر اقدام به پیاده سازی نظام مدیریت محیط زیست در شرکت فولاد کرده است. این شرکت به عنوان اولین مجتمع بزرگ صنعتی کشور از اسفندماه سال ۱۳۷۶ موفق به اخذ گواهی بین المللی استاندارد ۱۴۰۰۱ ISO شد.

ستاری از استقرار نظام مدیریت بر ضایعات در شرکت فولاد مبارکه، استقرار نظام زیست محیطی و بکارگیری سیستم تصفیه و بازیافت پسابها، کاهش مصرف منابع آب و انرژی، کاهش مستمر آلاینده ها و جایگزینی مواد مخرب محیط زیست، کاهش مواد اولیۀ مصرفی، تلاش در جهت حفظ و نگهداری بیش از ۱۶۰۰ هکتار فضای سبز موجود در شرکت، کاهش تولید ضایعات و تفکیک و بازیافت آنها در حد امکان و حرکت بهسوی تولید پاک و اقتصاد سبز، ارتقای سطح آگاهی ها و توانمندیهای کارکنان و درنهایت همکاری و تعامل با سازمانها، تشکلها و مراجع نظارتی جهت مشارکت در فرهنگ سازی عمومی و کنترل زیست محیطی بهعنوان بخش دیگری از اقدامات زیست محیطی و مسئولیتهای اجتماعی شرکت یاد کرد.

وی گفت: شرکت فولاد مبارکه با در نظر گرفتن الزامات زیست محیطی به عنوان یک مسئولیت اجتماعی، موفق به دریافت گواهینامۀ استاندارد مدیریت انرژی (۵۰۰۰۱ ISO) شده است؛ همچنین در راستای همسویی با رویکردهای بین المللی، از سال ۲۰۱۱ تاکنون در برنامۀ تغییرات اقلیم انجمن جهانی فولاد مشارکت داشته و موفق به دریافت گواهینامۀ مشارکت و تقدیر از آن نهاد معتبر شده است. ضمن اینکه این شرکت برنامههای جامع و مدون دیگری را با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی و آب و با همکاری مراکز علمی و پژوهشی داخل و خارج کشور، در دست اقدام دارد.

ستاری در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: دریافت بالاترین نشان جامعۀ مدیریت سبز اروپا و بنیاد جهانی انرژی و همچنین ورود به فرایند ارزیابی بنیاد کیفیت اروپا EFQM و حضور در کنار شرکتهای معتبر جهانی بخش دیگری از موفقیتهای این شرکت در این حوزه است.

 

39
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

فول آلبوم پرواز همای
فول آلبوم امید جهان
فول آلبوم امید عامری
فول آلبوم ناصر زینعلی
فول آلبوم ندیم
فول آلبوم مرتضی پاشایی
فول آلبوم محمدرضا هدایتی
فول آلبوم محمدرضا گلزار
فول آلبوم معین
فول آلبوم میلاد باران
فول آلبوم مهرزاد امیرخانی
فول آلبوم مهرداد هیدن
فول آلبوم مهران آتش
فول آلبوم مهدی یغمایی
فول آلبوم رامین بی باک
فول آلبوم مهدی مدرس
فول آلبوم مسعود سعیدی
فول آلبوم مانی رهنم
فول آلبوم مجید اخشابی
فول آلبوم کوروش یغمایی
فول آلبوم خسرو شکیبایی
فول آلبوم محسن ابراهیم زاده
فول آلبوم شهاب رمضان
فول آلبوم خشایار اعتمادی
فول آلبوم کاوه یغمایی
فول آلبوم کاوه آفاق
فول آلبوم جمشید
فول آلبوم حسین تهی
فول آلبوم حجت اشرف زاده
فول آلبوم هاتف
فول آلبوم حمید صفت
فول آلبوم حمید هیراد
فول آلبوم فرهاد جواهرکلام
فول آلبوم گروه دارکوب
فول آلبوم امیرحسین افتخاری
فول آلبوم امیر تاجیک
فول آلبوم علی یاسینی
فول آلبوم امیر فرجام
فول آلبوم علی مولایی
فول آلبوم عجم
فول آلبوم آمین
فول آلبوم فرزاد فرخ
فول آلبوم سون بند
فول آلبوم حمید طالب زاده
فول آلبوم یاسر محمودی
فول آلبوم محمد اصفهانی
فول آلبوم سعید شهروز
فول آلبوم حمید عسکری
فول آلبوم حامد همایون
فول آلبوم قاسم افشار
فول آلبوم فریدون آسرایی
فول آلبوم عرفان
فول آلبوم ایهام
فول آلبوم بهنام بانی
فول آلبوم بابک رهنم
فول آلبوم اشکان خطیبی
فول آلبوم گروه آریان
فول آلبوم امیر عباس گلاب
فول آلبوم علیرضا طلیسچی
فول آلبوم علیرضا روزگار
فول آلبوم امیر عظیمی
فول آلبوم چارتار
فول آلبوم علی اصحابی
فول آلبوم علی لهراسبی
فول آلبوم احمد شاملو
فول آلبوم مهدی مقدم
فول آلبوم بهنام صفوی
فول آلبوم مهدی یراحی
فول آلبوم سامان جلیلی
فول آلبوم رستاک حلاج
فول آلبوم شهاب مظفری
فول آلبوم حمید حامی
فول آلبوم حامد هاکان
فول آلبوم ناصر عبدالهی
فول آلبوم مجید خراطه
فول آلبوم روزبه نعمت الهی
فول آلبوم ماکان بند
فول آلبوم مسیح و آرش
فول آلبوم زانیار خسروی
فول آلبوم عماد طالب زاده
فول آلبوم محسن یاحقی
فول آلبوم ماهان بهرام خان
فول آلبوم مهدی جهانی
فول آلبوم میثم ابراهیمی
فول آلبوم ناصر صدر
فول آلبوم پوی
فول آلبوم علی زند وکیلی
فول آلبوم سیاوش قمیشی
دانلود فول آلبوم سینا سرلک
دانلود فول آلبوم فرهاد
فول آلبوم ایرج مهدیان
فول آلبوم رضا شیری
فول آلبوم ایرج خواجه امیری
فول آلبوم فرزاد فرزین
فول آلبوم محمد علیزاده
فول آلبوم رضا یزدانی
فول آلبوم مازیار فلاحی
فول آلبوم محمد رضا شجریان
فول آلبوم مهدی احمدوند
فول آلبوم بهنام علمشاهی
فول آلبوم بنیامین بهادری
فول آلبوم بابک جهانبخش
فول آلبوم امین الله رشیدی
فول آلبوم نعمت الله آغاسی
فول آلبوم احمدرضا نبی زاده
فول آلبوم همایون شجریان
فول آلبوم ساسی
فول آلبوم پویا بیاتی
فول آلبوم محسن یگانه
نوین استوک
لپ تاپ دست دوم
ماینتور دست دوم
کیس صنعتی دست دوم
فروش لپ تاپ HP Folio 9470m
مانیتور ۲۲ اینچ LED واید Dell
لپ تاپ استوک چیست
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط گروه فنی مهندسی نوین گستر