کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
ShamsKhabar News
39
در بیستمین مراسم صد شرکت برترIMI100

فولادمبارکه رتبه اول در گروه فلزات اساسی و رتبه پنجم در ارزش افزوده و اشتغالزایی را کسب نمود

شناسه خبر: 99008 - شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - سرویس: فولاد مبارکه, مطالب ویژه - چاپ

در بیــسـتـمیــــن همـایش شرکتهای برتر ایران شرکت فولاد مبارکه توانست رتبه دوازدهم در بین صد شرکت برتر و در گــروه فلــزات اساسی رتبۀ نخســت و در شـــاخـــصهـــــای ارزش افزوده و اشتغالزایی رتبۀ پنجــــم را کســــب کنـــد.

در پی کسب این موفقیت وزیـــــر صنعـــت، معـــدن و تجــــارت با اهــدای لوح تقدیر به دکتر بهرام سبــــحانی مدیــرعامــل شــرکت فولادمبارکه از عملکرد مدیریت و کارکنان این شرکت قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار فولاد، در این آئین که در سالن همایشهای صداوسیما برگزار شد،دکتر شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، اقدامات سازمان مدیریت صنعتی در معرفی شرکتهای برتر ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه این همایش توانسته نتایج ارزشمندی ارائه کند و جایگاه مناسبی هم در اختیار داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید با ابتکار و الگوبرداری از جوامع توسعه یافته و شرکتهای پیشرو در جهان، به برنامه های مدون و اثربخش تری دست یابیم، افزود: این کار باعث میشود شرکتهای داخلی نیز بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به روند روبه رشد بخش صنعت در سالهای گذشته افزود: حرکت ما به سمت جلو است و کشور در وضعیت مطلوبی به سر میبرد؛ با وجود این، هنوز عده ای اصرار دارند یأس و ناامیدی را در کشور رواج دهند.

شریعتمداری گفت: قطار اقتصادی کشور به حرکت درآمده است و از ۱۰درصد رشد منفی صنعتی کشور در سالهای گذشته به ۵ تا ۵/۶ درصد رسیده و این یعنی قطاری که روی ریل قرارگرفته است و باید با سرعت بیشتری به سمت مقصد خود حرکت کند و این مهم نیز به همراهی اندیشمندان و صنعتگران ایرانی نیازمند است.

وی با اشاره به شرایط مثبت پسابرجام در بخش صنعت، معدن و تجارت گفت: سرمایه گذاریهای خارجی رشد زیادی داشته تا جایی که ۷/۹میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم صورت گرفته و از این مقدار بالغ بر ۲میلیارد دلار در بخش صنعت هدف گذاری شده است. در این راستا در حدود ۲۲۴ واحد توانسته ازطریق سرمایه گذاری مستقیم خارجی جواز تأسیس دریافت کند که ۵۰ درصد از همین واحدها در پسابرجام به بهره برداری نیز رسیده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اقدامات مثبت صورت گرفته در بخش عمرانی افزود: پیش از این تمام سرمایه گذاری عمرانی ۱۰هزار میلیارد تومان بود؛ در صورتی که در دولتهای یازدهم و دوازدهم این مقدار ۳ برابر شده و به ۳۰هزار میلیارد تومان رسیده است. در بودجۀ ۹۷ نیز افزون بر ۴۰هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری عمرانی، برای توسعه با مشارکت بخش خصوصی برنامه ریزی شده و این امر باعث رشد فعالیتهای عمرانی در سال ۹۷ تا میزان ۳۶۰ درصد خواهد شد.

شریعتمداری با اشاره به اقتصاد تک محصولی گفت: حضور شرکتهای برتر در امر صادرات باید قوت بگیرد. در ارزیابی شرکتهای برتر نیز باید معیار صادرات و سهم ارزشگذاری جهانی بیشتر در نظر گرفته شود. اینکه شرکتهای ایرانی تولیدات خود را در عرصۀ ملی ارائه کنند کافی نیست و باید به سمت فتح بازارهای جهانی نیز پیش بروند.

وی خاطرنشان کرد: توجه جدی به صادرات و کسب سهم بیشتر نسبت به رقبا، توجه جدیتر به توسعۀ بازارهای صادراتی و تنوع در عرضۀ محصولات صادراتی ازجمله مواردی است که شرکتهای برتر باید به آن بیشتر دقت کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۷درصد از صادرات کشور به صادرات صنعتی مربوط است، اظهار کرد این میزان تا ۳۵درصد نیز قابل رشد است.

وی افزایش بهره وری در صنعت را مهم خواند و افزود: در ایران با محدودیت منابع آبی مواجهیم؛ اما درنهایت استفاده از انرژی در کشور ما ارزانتر از دیگر نقاط جهان است.

شریعتمداری تصریح کرد: در بخش صنعت، شرکتها باید به سمت ادغام و بزرگ شدن پیش بروند تا به بهره وری بیشتری دست یابند. فقط در این صورت است که شرکتهای کوچک میتوانند با استفاده از ظرفیتهای شرکتهای بزرگ و تقویت تشکلهای صادراتی فراگیر راه خود را هموارتر کنند.

وی با تأکید بر اینکه بر اساس آمار، ۵۳درصد صادرات غیرنفتی کشور در اختیار ۱۰۰ شرکت برتر این همایش است، خواستار توجه جدی تر به صادرات غیرنفتی شد.

به گــــزارش خـــبرنگار فـــــولاد، در ایــــن همایش دکتــــــر بــــــــهرام سبـــــحانی، مدیــــرعامل شرکت فولادمبارکه، پس از دریافت لوح تقدیر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هرسال به همت سازمان مدیریت صنعتی، تلاش و کوشش تمام مدیران و کارکنان شرکتهای ایرانی بر اساس شاخصهای از پیش تعیین شده بررسی میشود تا وضعیت شرکتهایی که در عرصۀ اقتصاد ایران اسلامی صاحب نام هستند، به نمایش گذاشته شود.

سبحانی افزود: در بیستمین همایش رتبه بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایرانی نیز شاخصهایی از قبیل فروش و درآمد، ارزش افزوده، صادرات و اشتغالزایی و… بررسی شد و فولاد مبارکه به عنوان بزرگترین تولیدکنندۀ فولاد در کشور و منطقۀ خاورمیانه، توانست در بین ۱۰۰ شرکت برتر، رتبۀ اول را در بخش فلزات اساسی از آن خود کند. ازنظر ارزش افزوده نیز با کسب رتبۀ پنجم به موفقیت دیگری دست یافت. این امر نشاندهندۀ این نکته است که فولادمبارکه با در اختیار داشتن تمام زنجیرۀ تولید فولاد میتواند ارزش افزوده بیشتری ایجاد کند.

سبــــــحانی در هــــمین خــــــصوص افــزود: گــــــروه فولادمبارکه مجموعه ای توانمند در تولید فولاد است که از ابتدا تا انتهای حلقه های زنجیرۀ تولید را در خود دارد؛ در حقیقت ایجاد ارزش افزوده در این زنجیره ها از سنگ آهن تا محصول نهایی باعث میشود بیشترین ارزش افزوده برای سهامداران و ذینفعان این شرکت حاصل شود.

وی با تأکید بر اینکه سال گذشته فولاد مبارکه در شاخص ایجاد ارزش افزوده رتبۀ دهم را داشت و امسال با پنج پله صعود به رتبۀ پنجم دست یافته است اضافه کرد: علاوه بر این، فولادمبارکه در بخش فروش هم در قسمت فلزات اساسی با بیش از ۱۳هزار میلیارد تومان، جایگاه نخست را در بین شرکتهای فولادی به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل فولادمبارکه با اشاره به هدف گذاری تولید فولاد در برنامۀ ششم و جایگاه فولادمبارکه در این برنامه افزود: فولادمبارکه در حال حاضر ظرفیت ۱۰میلیون و ۳۰۰هزار تن فولاد خام را در گروه خود، شامل واحدهای فولادمبارکه، فولاد سبا و فولادهرمزگان، برنامه ریزی کرده است و امیدواریم تا پایان سال ۱۳۹۸ به ۸/۱۲میلیون تن برسیم.

وی تصریح کرد: راهاندازی فولاد سپیددشت در استان چهارمحال و بختیاری و توسعۀ ۵/۱میلیون تنی فولادهرمزگان ازجمله اقداماتی است که به همین منظور برنامه ریزی شده است.

سبحانی گفت: در افق ۱۴۰۴ تولید ۵۵میلیون تن فولاد در نظر گرفته شده است. فولادمبارکه نیز تصمیم دارد با تولید ۲۵میلیون تن فولاد، سهم ۵۰درصدی خود را حفظ کند. در همین راستا برخی از طرح های توسعه مشخص شده و ظرف سه سال آینده به بهره برداری میرسد؛ در عین حال برخی از طرحها نیز در مراحل مقدماتی است.

وی خاطرنشان کرد: محل طرحهای توسعه عمدتا در جنوب کشور در چابهار یا بندرعباس تعیین شده است.

 

39
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

فول آلبوم پرواز همای
فول آلبوم امید جهان
فول آلبوم امید عامری
فول آلبوم ناصر زینعلی
فول آلبوم ندیم
فول آلبوم مرتضی پاشایی
فول آلبوم محمدرضا هدایتی
فول آلبوم محمدرضا گلزار
فول آلبوم معین
فول آلبوم میلاد باران
فول آلبوم مهرزاد امیرخانی
فول آلبوم مهرداد هیدن
فول آلبوم مهران آتش
فول آلبوم مهدی یغمایی
فول آلبوم رامین بی باک
فول آلبوم مهدی مدرس
فول آلبوم مسعود سعیدی
فول آلبوم مانی رهنم
فول آلبوم مجید اخشابی
فول آلبوم کوروش یغمایی
فول آلبوم خسرو شکیبایی
فول آلبوم محسن ابراهیم زاده
فول آلبوم شهاب رمضان
فول آلبوم خشایار اعتمادی
فول آلبوم کاوه یغمایی
فول آلبوم کاوه آفاق
فول آلبوم جمشید
فول آلبوم حسین تهی
فول آلبوم حجت اشرف زاده
فول آلبوم هاتف
فول آلبوم حمید صفت
فول آلبوم حمید هیراد
فول آلبوم فرهاد جواهرکلام
فول آلبوم گروه دارکوب
فول آلبوم امیرحسین افتخاری
فول آلبوم امیر تاجیک
فول آلبوم علی یاسینی
فول آلبوم امیر فرجام
فول آلبوم علی مولایی
فول آلبوم عجم
فول آلبوم آمین
فول آلبوم فرزاد فرخ
فول آلبوم سون بند
فول آلبوم حمید طالب زاده
فول آلبوم یاسر محمودی
فول آلبوم محمد اصفهانی
فول آلبوم سعید شهروز
فول آلبوم حمید عسکری
فول آلبوم حامد همایون
فول آلبوم قاسم افشار
فول آلبوم فریدون آسرایی
فول آلبوم عرفان
فول آلبوم ایهام
فول آلبوم بهنام بانی
فول آلبوم بابک رهنم
فول آلبوم اشکان خطیبی
فول آلبوم گروه آریان
فول آلبوم امیر عباس گلاب
فول آلبوم علیرضا طلیسچی
فول آلبوم علیرضا روزگار
فول آلبوم امیر عظیمی
فول آلبوم چارتار
فول آلبوم علی اصحابی
فول آلبوم علی لهراسبی
فول آلبوم احمد شاملو
فول آلبوم مهدی مقدم
فول آلبوم بهنام صفوی
فول آلبوم مهدی یراحی
فول آلبوم سامان جلیلی
فول آلبوم رستاک حلاج
فول آلبوم شهاب مظفری
فول آلبوم حمید حامی
فول آلبوم حامد هاکان
فول آلبوم ناصر عبدالهی
فول آلبوم مجید خراطه
فول آلبوم روزبه نعمت الهی
فول آلبوم ماکان بند
فول آلبوم مسیح و آرش
فول آلبوم زانیار خسروی
فول آلبوم عماد طالب زاده
فول آلبوم محسن یاحقی
فول آلبوم ماهان بهرام خان
فول آلبوم مهدی جهانی
فول آلبوم میثم ابراهیمی
فول آلبوم ناصر صدر
فول آلبوم پوی
فول آلبوم علی زند وکیلی
فول آلبوم سیاوش قمیشی
دانلود فول آلبوم سینا سرلک
دانلود فول آلبوم فرهاد
فول آلبوم ایرج مهدیان
فول آلبوم رضا شیری
فول آلبوم ایرج خواجه امیری
فول آلبوم فرزاد فرزین
فول آلبوم محمد علیزاده
فول آلبوم رضا یزدانی
فول آلبوم مازیار فلاحی
فول آلبوم محمد رضا شجریان
فول آلبوم مهدی احمدوند
فول آلبوم بهنام علمشاهی
فول آلبوم بنیامین بهادری
فول آلبوم بابک جهانبخش
فول آلبوم امین الله رشیدی
فول آلبوم نعمت الله آغاسی
فول آلبوم احمدرضا نبی زاده
فول آلبوم همایون شجریان
فول آلبوم ساسی
فول آلبوم پویا بیاتی
فول آلبوم محسن یگانه
نوین استوک
لپ تاپ دست دوم
ماینتور دست دوم
کیس صنعتی دست دوم
فروش لپ تاپ HP Folio 9470m
مانیتور ۲۲ اینچ LED واید Dell
لپ تاپ استوک چیست
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط گروه فنی مهندسی نوین گستر