کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
امروز چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
ShamsKhabar News
39

آقای روحانی! از رأی‌دادن به شما پشیمانیم/حقوق شهروندی را اول به «زنگنه» آموزش دهید

شناسه خبر: 90731 - شنبه 24 دسامبر 2016 - سرویس: اخبار ایران و جهان - چاپ

دانشجویان و دانش‌آموختگان صنعت نفت نسبت به بدعهدی دولت در استخدامشان واکنش‌های متفاوتی نشان دادند.

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، روز گذشته (جمعه، ۳ دی‌ماه) جمعی از دانش‌آموختگان نفتی در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور خواستار توجه به تعهد وزارت نفت نسبت به استخدامشان در این وزارتخانه و توجه دولت به این تعهد مانند سند حقوق شهروندی شدند.

متن کامل نامه دانش‌آموختگان نفتی خطاب به رئیس‌جمهور را در اینجا بخوانید.

بنابراین گزارش چندی پیش دانش‌آموختگان صنعت نفت در راستای اجرایی شدن وعده دولت و وزارت نفت برای استخدامشان در شرکت ملی نفت به‌‌مدت سه هفته مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت معتقدند که طبق آئین‌نامه این دانشکده، باید با شرط معدل و پس از فارغ‌التحصیلی به استخدام وزارت نفت درآیند؛ البته روند استخدام آنها انجام شده که با دستور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، این روند متوقف شده است.

پیشتر، عبدالنبی هاشمی رئیس دانشگاه صنعت نفت در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه باشگاه پویا نیز گفته بود که باید وزارت نفت دانشجویان صنعت نفت را جذب کند.

همچنین این دانشجویان پس از تجمع سه‌‌هفته‌ای مقابل خانه ملت و رایزنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای حل مشکل‌شان، بیانیه‌ای مبنی بر تعلیق تجمعاتشان صادر کردند تا مسئولان ذی‌ربط خواسته‌شان را پیگیری کنند.

تجمع فارغ‌التحصیلان صنعت نفت مقابل شرکت ملی نفت

نامه جمعی از دانش‌آموختگان نفتی به رئیس‌جمهور که روز گذشته (جمعه، سوم دی‌ماه) به‌روی خروجی سایت خبرگزاری تسنیم قرار گرفته است با واکنش مخاطبان و فارغ‌التحصیلان صنعت نفت قرار گرفته است که بخشی از آن را در زیر می‌خوانید:

**فارغ از دنیا: متأسفانه بین حرف تا عمل فرسنگ‌ها راه، امیدی نیس به عمل کار برآید به سخنرانی نیست حاج حسن.

**امیر: با سلام من از دانشجویان گروه الف دانشکده نفت هستم از رئیس‌جمهور و مقام معظم رهبری و نمایندگان مجلس خواهشمندم لطفا این ظلمی که الآن حدوده یکساله در حق ما شده رو کامل پیگیری کنن و حقمونو بگیرن بخدا این ظلم کاملا برخلاف سیاست‌های ابلاغی رهبر هست.

**ناشناس: باور کنین تو این چهار سال چیزی که از این دولت دیدیم، بی تدبیری و ناامید کردن جوانان بود و به‌ویژه در صنعت نفت و در مورد نخبه‌ها و دانشجویان دانشگاه نفت.

**صنعت نفتی: درود بر شما که ندای حق‌خواهی ما رو می‌رسونید.

**مهندس نفت: حق مسلم بچه‌های دانشکده نفت رو هر چه زودتر بهشون برگردونید، استخدام سریع به روال سابق جذب گروه الف دانشکده‌های نفت، اهواز، آبادان، تهران، محمودآباد.

**نفتی استان بوشهر: پایان شب سیه، سپید است.

تجمع‌سه هفته‌ای فارغ‌التحصیلان صنعت نفت مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی

**بی نام: واقعا دیگه نمیدونم چرا اینجور میکنن فقط میدونم با زندگیم بازی شد و از هیچکدومشون نمی‌گذرم.

**فارغ‌التحصیل صنعت نفت: ‏امام علی(ع) به مالک اشتر: ‏با مردم چنان باش، که در روز حساب که خدا را دیدار می‌کنی، عذرت پذیرفته ‌آید.

**فارغ سال ۹۱: تمام مدیران نفتی در ۴ شرکت تابعه قابلیت‌های این دانش‌آموختگان را قبول دارند اما وزیری که حتی تحصیلات مرتبط در این رشته را ندارد، حرف متخصصان را نادیده می‌گیرد و دست به بی‌عدالتی می‌زند.

**علی: واقعاً جای تأسف داره فقط با این کارا باعث سرخوردگی جوونای تحصیل کرده مملکت میشن.

**فارغ التحصیل گروه الف دانشگاه صنعت نفت: آقای دکتر روحانی، ژنرال شما به چه حقی با سرنوشت ما بازی می‌کنند؟ مگر ما چه گناه کبیره‌ای مرتکب شده‌ایم که هر روز آقای وزیر با فرافکنی و دروغ‌های بیشتر بر عهدشکنی خود تأکید می‌کند، بهتر بود این منشور را شخصاً و قبل از اعلام عمومی به شیخ‌الوزرایتان آموزش می‌دادید که زندگی عده‌ای بورسیه وزارت نفت با رتبه‌های تک‌رقمی کنکور سراسری را به نابودی نکشند

**…: نصیحت نکن بهر کسی اول خودت بعدش کسی…….کسی نیس به داد دانشجوهای نفت برسه؟

**بهزاد: درود بر رسانه پرطرفدار تسنیم در نشر حقایق و درد جوانان محق، واقعاً برای این دولت و این وزیر باید تأسف بود که مشتی دروغ تحویل ملت میدن و در پشت‌پرده حق‌خوری و عدم پایبندی به تعهدشون رو تو دستور‌کارشون گذاشتن … واقعاً جواب این جوانان که شرعا،ً عرفاً و قانوناً محق هستن رو فردای قبامت چطور میخوان بدن؟ ما هیچ‌وقت از حق خودمون کوتاه نخواهیم اومد. آقای شیخ‌الوزرا و آقای رئیس‌جمهور، از رهبری که به‌خاطر بیکاری ما جوانان خجالت زده است شرم کنید، آقا دلش از امثال شما گرفته است وعده ما تجمع پنج دی‌ماه جلوی مجلس … یا حققققق.

**بورسیه سوخته: تا کی ظلم بر نخبگان؟! دیگه صبرمون لبریز شده! آقای وزیر محترم! گوش شنوایتان کجاس؟؟؟؟؟ البته می‌شنوید و خوب هم می‌شنوید ولی … .

**صادق: جناب آقای دکتر روحانی، قانون‌پذیری و احترام به حقوق شهروندی را ابتدا از خود دولت آغاز کنید…!!!!!!

**فارغ التحصیل ۲۰ماه بیکار به‌خاطر تصمیم شخصی وزیر محترم نفت!: دولت شعار بالاخره یه روزی دستش برای مردم رو میشه، البته مردم بدبخت ایران خیلی ساده تشریف دارن چون برخی از افراد مرعوب کدخدا و غرب‌گرای لیبرال روزی یه حرکت نمایشی می‌کنند، حقوق شهروندی هم یکی از حرکات نمایشی هست، به‌امید روزی که همه ما مردم به حقمون برسیم.

**ناشناس: آقای روحانی، اگه این منشور برا تبلیغات دور بعد ریاست‌جمهوری نیست، پس بهش عمل کنید و حقوق ما دانشجویان دانشگاه صنعت نفت و بقیه جوانان رو بدید.

**مهدی: اصلاح کشور باید از خود مسئولین شروع شود چون مردم بر دین امراء خود هستند.

**Ali: ما براساس بورسیه بودن به دانشگاه نفت رفتیم. یک اصل ساده حقوقی میگه که قانون عطف بما سبق نمیشه… شما که حقوقدانید،  لطفاً بررسی کنید. آقای روحانی ما برای اجرای قانون به شما رأی دادیم. باور کنید پشیمان شدیم.

**سعید: آقای روحانی، کاش به‌جای سکوت محض برای یک بارم که شده جلوی بی‌عدالتی و دروغ تو کابینتو می‌گرفتی. دولت بدعهدان!

**پشیمان: واقعاً اینکه جوانان دانشگاه نفت که تخصصی آموزش دیده‌اند و طالب خدمت به مملکت و خانواده‌هاشون هستن باید این‌جوری به‌خاطر لجبازی آقای وزیر بیکار بشن…؟ با رشته مهندسی نفت کجا میشه استخدام شد جز صنعت نفت؟ بریم تو مخابرات یا بانک استخدام بشیم؟ ما با رتبه‌های خوب کنکور و شرایط سخت تحصیلی آموزش دیدیم که نابودمان کنید؟

**سعید: به‌خدا وقتی من رتبه‌ام صد شده بود همه دانشگاه‌ها قبول بودم و فقط به‌خاطر بورسیه اومدم دانشگاه نفت، پدر و مادرم خیلی خیلی ذوقم رو میکردن. اما الآن نه‌تنها خودم افسردگی گرفتم اونا هم همش ناراحت منن. به‌خدای احد و واحد از تک‌تک مسببینش نمی‌گذرم. یک جمله هم به زنگنه: ان یوم‌الفصل کان میقاتا. وعده ما روز قیامت، آقای زنگنه.

**دانشجوی صنعت نفت: این چه حکومت اسلامی است که حق من دانشجوی دانشگاه صنعت نفت را که بهترین دقایق عمرم را در بدترین نقاط ایران سپری کردم تا شاید بتوانم به کشورم خدمت کنم نمی‌تواند بستاند. ما از همه ناامید گشته و جز خدا کسی را نداریم و طبق وعده همان خدا هم عاقبت از آن ضعیفان است. ای‌کاش فقط یک لحظه خودتان و یا آقازادگانتان جای ما به حساب نخبگان کشور قرار می‌گرفتید تا عمق تحقیر و ناامیدی و اضطرابمان را می‌فهمیدید.

**مسعود: متأسفانه الآن نزدیک به دو سال این وضعیت ادامه داره برای فارغ‌التحصیلا.

**۲ فارغ التحصیل: حق به حقدار می‌رسه.

**ناشناس: همش نقش و فیلم همش حرف مفت، هشتاد میلیون آدمو چی فرض کردن؟ فکر کردن یک ملت فرق دروغ و خیانت و سرمایه‌داری را با انقلابی‌گری و خدمت نمی‌فهمند.

**سینا: در حالی که وزارت نفت حق جذب بدون آزمون فارغ‌التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت را زیر پا گذشته، ادعای دفاع از حقوق شهروندی شعاری بیش نیست. جناب روحانی! وزیر نفت دولت را دریابید.

**علی: درود بر خبرگزاری تسنیم که حرفای دل مارو منتشر می‌کنه. به‌خدا پدر و مادر پیرم با دیدن وضعیت من فارغ‌التحصیل گروه الف بیمار و افسرده شدن … من بیمار و افسرده شدن.

**فارغ التحصیل دانشگاه نفت: خداوند ازتان نگذرد، که جوانی‌مان را تباه کردید.

**علی: امیدواریم که جناب آقای روحانی توجه لازم را به این نامه مبذول داشته و با قدرت از قانون دفاع کنند حتی اگر این قانون‌گریزی از طرف وزیر نفت ایشان باشد تا بدین وسیله مردم هم از میزان پایبندی ایشان به حقوق شهروندی مطلع شوند.

**آرمان: امیدواریم عمل به قانون تحت‌الشعاع بازی‌های سیاسی و جناحی قرار نگیرد و همه به قانون پایبند باشند حتی اگر این شخص شیخ‌الوزرای دولت باشد چرا که قانون از همه بالاتر است و نباید کسی خود را فراتر از قانون ببیند.

**Mehdi: جناب آقای رئیس‌جمهور، ما تنها خواستار عمل به قانون هستیم، آیا این خواسته زیادی است؟؟؟؟

**نخبه دیروز و بیکار امروز: چرا این‌قدر با زندگی و آینده نخبه‌های مملکت بازی می‌کنید؟ چرا کاری می‌کنید که این نخبه‌ها قید همه چی رو بزنن و از این مملکت برن؟ به‌خدا قسم که بعدها از فراری دادن این جوانان پشیمان خواهید شد و اون موقع دیگه پشیمانی سودی نخواهد داشت.

**بهرام: اگر می‌خواهید که مردم به وعده‌های شما در مورد منشور حقوق شهروندی باور داشته باشند، در برابر بدعهدی‌های مکرر وزیر نفت خود بایستید تا مردم همه به شما و وعده‌هایتان اعتماد کنند.

**علی: خدای ما بزرگتر از دولت و قدرت شماست… به‌امید روزی که ذلت ظالمان رو ببینیم.

**دانشجو: واقعاً تأسف داره مسئولین یه کشور همچنین رفتاری رو با فارغ‌التحصیلان نخبه خودشون میکنن. کسانی که روزی به این امید این دانشگاه رو انتخاب کردن که امیدوار بودن در آینده میتونن تو این حوزه به کشورشون خدمت کنن.

**نیما: آقای روحانی، واقعاً ارزش نداره به‌خاطر رأی این‌گونه سخن از حقوقی برانید که خود و شیخ‌الوزرایتان، جناب ژنرال زنگنه هم اعتقادی به آن ندارید. به‌جای این جوسازی‌های انتخاباتی بهتر است پس از ۲۰ ماه … شوید و حق دانشجویان و فارغ‌التحصیلان نخبه و بورسیه دانشگاه مظلوم صنعت نفت را بدهید.

**محمد: وزیر نفت: به کمیسیون فرهنگی مجلس گفتید که ما رو بورس کردین تا فقط انگیزه درس خوندن پیدا کنیم!! مال بیت‌المال رو صرف ایجاد انگیزه‌ای کردی که بعداً ازشون برای این مملکت استفاده نکنید؟ بیت‌المال مال ِ شما بود یا مال مردم؟!

به گزارش تسنیم، آئین‌نامه ورودی دانشجویان سال ۹۵ دانشگاه صنعت نفت در بدو ورود تغییر کرده است و در این آیین‌نامه آمده است که وزارت نفت هیچ تعهدی برای استخدام دانش‌آموختگان و دانشجویان وزارت نفت ندارد، این تغییر آیین‌نامه امسال در دفترچه کنکور قید شده است.

دانش‌آموختگان و دانشجویان وزارت نفت معتقدند در زمان ورودشان به دانشگاه صنعت نفت، وزارت نفت متعهد به استخدام دانشجویان گروه الف این دانشگاه شده است و اگر قانونی امسال تصویب می‌شود شامل گذشته نمی‌شود و وزارت نفت باید به قول و تعهدی که در سالهای گذشته داده، عمل نماید.

این دانش‌آموختگان که با رتبه‌های بالای کنکور می‌توانستند در بهترین دانشگاه‌های کشور تحصیل کنند، به‌امید استخدام و تعهدی که در دفترچه سازمان سنجش به آنها داده شده بود، به گرم‌ترین استان جنوبی کشور رفته و تحصیل خود را در دانشگاه صنعت نفت آغاز کرده‌اند.

39
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد