کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
39
6 نفر عدم احراز صلاحیت 3 نفر انصراف دادند؛

احراز صلاحیت 35 نفر از داوطلبان انتخابات مجلس در شهرستان مبارکه

شناسه خبر: 60942 - چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ - سرویس: اخبار شهرستان مبارکه, انتخاب دهم, مطالب ویژه - چاپ

استاندار اصفهان گفت: در حوزه ی انتخابی مباركه از مجموع ۴۴ داوطلب، سه نفر انصراف دادند و شش نفر عدم احراز صلاحیت شدند و ۳۵ نیز نیز صلاحیت آن ها به تایید رسید.

به گزارش پایگاه خبری شمس به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از كمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، رسول زرگرپور در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس آمار قبلی ۱۰۱۴ نفر از استان اصفهان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی داوطلب شده بودند كه بعد از ارسال مدارك یك نفر از شهرگجرات هند نیز برای شهرستان نطنز داوطلب شده بود كه تعداد داوطلبین در استان اصفهان به یک هزار و  ۱۵ نفر رسید.

وی با بیان اینكه تایید صلاحیت ها بر اساس استعلام های چهار گانه صورت گرفت، افزود: عدم احراز صلاحیت ها منحصرا به استعلامات صورت گرفته اختصاص دارد.

استاندار اصفهان با بیان اینكه ۸۶۴ نفر در كل استان اصفهان تایید صلاحیت شدند، افزود: در كل استان اصفهان ۴۲ نفر انصراف دادند و صلاحیت ۱۰۹ نفر نیز براساس استعلام های ۴ مرجع قانونی احراز نشد.

زرگرپور افزود: افرادی كه صلاحیت آن ها احراز نشد می توانند از فردا به مدت چهار روز اعتراض خود را به هیأت های نظارت اعلام کنند.

وی با بیان اینكه تمام گرایش های سیاسی و سلایق مختلف احراز صلاحیت شدند، افزود: این موضوع نوید دهنده برگزاری انتخاباتی با شكوه و با حضور حداكثری خواهدبود.

استاندار اصفهان تصریح كرد: با توجه به اینكه مر قانون در احراز صلاحیت ها به خوبی رعایت شده است، و اگر این روند ادامه داشته باشد انتظار می رود كه در تایید صلاحیت های نهایی نیز نتایج مشابهی داشته باشیم چرا كه مر قانون رعایت شده است و اعمال سلایق در مورد آن ها بكار گرفته نشده است.

وی به احراز صلاحیت ها در شهرستا نها نیز اشاره و تشریح كرد: در شهرستان اصفهان از ۴۰۴ نفر داوطلب؛ ۱۶ نفر انصراف، ۱۹ نفر عدم احراز صلاحیت و ۳۶۸ نفر تایید صلاحیت و یك نفر نیز به شهرستان سمیرم انتقال یافت.

زرگرپور با بیان اینكه عدم احراز صلاحیت ها در حوزه انتخابی گلپایگان و خوانسار بالاتر از میانگین بود، تصریح كرد: هیئت ویژه ای برای بررسی این موضوع به حوزه انتخابی مربوطه اعزام شدند تا موارد را بررسی و نتایج را اعلام کنند.

زرگرپور افزود: در حوزه انتخابی گلپایگان از ۴۶ نفر داوطلب، ۳۰ نفر عدم احراز صلاحیت، ۲ نفر انصراف و ۱۵ نفر تایید صلاحیت شدند.

وی با اشاره به اینكه در شهرستان های خمینی شهر، نایین و برخوار و اقلیت های مذهبی و ارامنه جنوب، همه ی داوطلبین تایید صلاحیت شدند، افزود: در شهرستان نایین دو نفر انصراف دادند و ۲۱ نفر نیز تایید صلاحیت شدند و به همین ترتیب در شهرستان های خمینی شهر و اقلیت های مذهبی نیز بدون انصراف به ترتیب ۳۸ و سه نفر تایید صلاحیت شدند.

استاندار اصفهان اضافه كرد: در شهرستان اردستان از مجموع ۲۲ نفر داوطلب ۲۱ نفر تایید صلاحیت، در شهرستان سمیرم نیز از مجموع ۴۰ داوطلب، یک نفر انصراف و ۲۸ نفر تایید صلاحیت شدند.

وی ادامه داد: در حوزه ی انتخابی شاهین شهر و میمه و برخوار از ۶۵ داوطلب، ۹ نفر انصراف و ۴۸ نفر تایید صلاحیت شدند.

زرگرپور به حوزه انتخابی شهرضا و دهاقان نیز اشاره كرد و گفت: در این حوزه ی انتخابی از مجموع ۴۱ داوطلب، شش نفر عدم احراز صلاحیت و ۳۵ نفر تایید صلاحیت شدند.

استاندار اصفهان افزود: در حوزه انتخابیه فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت، از مجموع ۳۷ داوطلب، چهار نفر عدم احراز صلاحیت و ۳۳ نفر تایید صلاحیت شدند.

زرگرپور اعلام كرد: در حوزه انتخابی فلاورجان از مجموع ۳۷ نفر، دو نفر انصراف دادند و دو نفرعدم احراز صلاحیت و صلاحیت ۳۳ نفر نیز تایید شد.

وی اضافه كرد: در حوزه ی انتخابی كاشان و آران و بیدگل، سه نفر انصراف دادند، هشت نفر صلاحیت آن ها احراز نشد و ۳۵ نفر نیز تایید صلاحیت شدند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینكه درحوزه انتخابی لنجان یک نفر انصراف داد، چهار نفر صلاحیت آن ها احراز نشد و ۵۶ نیز تایید صلاحیت شدند، افزود: در حوزه ی انتخابی مباركه از مجموع ۴۴ داوطلب، سه نفر انصراف دادند و شش نفر عدم احراز صلاحیت شدند و ۳۵ نیز نیز صلاحیت آن ها به تایید رسید.

وی افزود: در حوزه انتخابیه ی نجف آباد، تیران و كرون نیز از مجموع ۵۵ داوطلب، سه نفر انصراف دادند و ۴۴ نفر نیز تایید صلاحیت شدند.

زرگرپور یادآور شد: در حوزه انتخابیه نطنز و قمصر نیز از مجموع ۵۵ نفر، صلاحیت ۵۱ نفر تایید شد.

 

39
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه هایی که برای این مطلب ارسال شده

  1. عبدالله :

   نام کسانی صلاحیت آنان تایید نگردیده را برای اطلاع عموم مردم اعلام نمایید

  شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

  تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد