کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
ShamsKhabar News
39

همکاری فولاد مبارکه اصفهان با فدراسیون جهانی مخترعین

شناسه خبر: 31068 - شنبه 6 ژوئن 2015 - سرویس: فولاد مبارکه - چاپ

در هفته ای که گذشت دبیر کل فدراسیون جهانی مخترعین به فولاد مبارکه آمد تا ضمن دیدار با مدیر عامل فولاد مبارکه زمینه های بهتری برای رشد و بالندگی صنعت فولاد کشور و ثبت اختراعات در این عرصه فراهم نمایند.

به گزارش پایگاه خبری شمس شهرستان مبارکه به نقل از خبرنگار فولاد در این دیدار علیرضا رستگار عباسعلی زاده دبیر کل فدراسیون جهانی مخترعین به همراه تنی چند از همکاران خود در دیدار با دکتر سبحانی با بیان اینکه مقر این فدراسیون در ژنو است و از نوامبر ۲۰۱۴ این مسئولیت را به مدت چهار سال پذیرفته است گفت: امروز به فولاد مبارکه آمدیم تا ضمن بازدید از خطوط تولید این شرکت با مدیر عامل فولاد مبارکه در خصوص زمینه های همکاری گفتگو نماییم.

وی ادامه داد: در دنیا هم اکنون یک سری ظرفیتهایی با عضویت همین ۱۱۲ کشور عضو این فدراسیون بوجود آمده است که ما بر آن شدیم تا از این ظرفیتها در راستای بومی سازی و مهندسی معکوس کردن، همچنین از توانمندیهای این فدراسیون در جهت استفاده از تکنولوژیهای نو در جهت بالا بردن راندمان تولید در تمامی صنایع کشور مخصوصآً صنعت فولاد بهره ببریم.

وی با بیان اینکه فولاد مبارکه اکنون به نحو مطلوبی در بحث ثبت اختراع (patent) و نوآوری علمی با دانشگاه ها و مراکز علمی تحقیقاتی، همکاری خوبی دارد تصریح کرد: نیروهای متخصص این شرکت باید، آموزشهای لازم برای ارایه ایده های مربوط به بالابردن راندمان تولید آشنا شوند.

دبیر کلی فدراسیون جهانی مخترعین با مثبت خواندن این نشست اذعان داشت: در این جلسه مقرر گردید با همکاری واحد تحقیق و توسعه فولاد مبارکه طی یکی دوسال آینده مؤسسه ای درکشور پایه ریزی گردد تا آن مؤسسه کارهای پژوهشی و نوآورانه ارایه دهد و در ادامه آن فعالیت، مجموعه همکاران ایرانی فدراسیون مخترعین نیز آن کارها را با مزیتهای بسیار پایین در سطح بین المللی، ثبت اختراع نماید. ثبت بین المللی اختراعات و نوآوریها این کمک را می کند که هم از نظر برند جهانی به روز نگه داشته شویم و هم اینکه کسانی که در سودآوری مجموعه نقش آفرین بوده اند می توانند اختراعات ثبت شده (PATENTها) را بفروشند و کسب در آمد کنند. همچنین پیشنهاد داده شد که از سوی فدراسیون جهانی شرایطی را فراهم کنیم که نیروی انسانی خلاق با چگونگی ثبت اختراع بین المللی و روند آن آشنا شوند و همچنین یاد بگیرند که چگونه patent ها را بنویسند.

علیرضا رستگار عباسعلی زاده خاطر نشان کرد: در عین حال باید به خاطر داشت با افزایش این همکاریها شرایطی فراهم می شود تا نوآوریهای تجهیزات و روشهای تولید در بحث مواد شیمیایی و کاتالیزور که کشورهای دیگر در آن پیشرو بوده اند برای شرکت های داخلی کشور از جمله فولاد مبارکه بومی شود.

این گزارش حاکیست در این جلسه دکتر سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن ابراز خرسندی از حضور دبیر فدراسیون بین المللی مخترعین جهانی در شرکت فولاد مبارکه شرایط و زمینه های مناسب این همکاریها را تبیین نمود و با قدردانی از توجه ایشان به این شرکت اظهار داشت: فولاد مبارکه از این توجه استقبال می نماید بدون شک هرگامی که با تکیه بر علم برداشته شود یقیناً به نتایج مطلوبی خواهد انجامید به همین دلیل ما آمادگی داریم با بهره گیری از توان فدراسیون، موجبات گسترش پروژه های تحقیقاتی و در نتیجه تولید علم در کشوررا با همکاری این فدراسیون فراهم نماییم. کما اینکه در سالهای ابتدایی راه اندازی شرکت، بخشی تحت عنوان مرکز تحقیقات آهن و فولاد کشور در مجاورت فولاد مبارکه جانمایی شد که اکنون حاضریم این موضوع را با جدیت هرچه بیشتر دنبال و اجرایی نمائیم.

به گزارش پایگاه خبری شمس شهرستان مبارکه به نقل از خبرنگار فولاد در همین رابطه مهندس عباسی مدیر تحقیق و توسعه فولاد مبارکه نیز گفت: فولاد مبارکه یک دانشگاه علمی و عملی بزرگ است که با ۹۶ دانشگاه کشور همکاری دارد و این امر فولاد مبارکه را به یک شرکت دانش محور تبدیل نموده است.

ایشان افزود: نقاط قوت و ضعف در دانش محوری یکی از نکاتی است که در این خصوص فدراسیون بین المللی مخترعین می تواند شرکتها را در آن یاری نماید. این فدراسیون یک مرجع بین المللی در دنیاست که ما می توانیم این مفاهیم را در جهت توسعه تکنولوژی استفاده کنیم.

f4

39
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد