کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
ShamsKhabar News
39

برگزاری جشن شاد و موزیکال بازیافت با شعار حفظ محیط زیست در شهرستان مبارکه

شناسه خبر: 100585 - چهارشنبه 13 مارس 2019 - سرویس: شهرستان مبارکه - چاپ

همیشه تاکید شده است برای موفقیت در اجرای طرح ها و برنامه های آتی یک کشور یا منطقه می بایست فرهنگ سازی از طریق کودکان و آینده سازان آن مرز و بوم صورت بگیرد و شاید فلسفه آموزش و پرورش و حضور یک کودک در سرکلاس های درس به عنوان اولین فعالیت جدی خود در اجتماع، نشأت گرفته از همین موضوع باشد.
بدون شک فرآیندی که در روزهای ۱۴و۱۵اسفندماه امسال در قالب همایش شاد کودکانه با موضوع بازیافت و تفکیک از مبدأ در سطح شهرهای شهرستان جهت کودکان مقاطع ابتدایی و متوسطه اول صورت گرفت. قابل توجه و تقدیر می باشد. اگر نگوییم این جشن بزرگ و شاد با رویکرد صددرصد آموزشی خصوصا جهت دانش آموزان، اولین برنامه اجرا شده در سطح شهرستان در این حوزه می باشد بدون شک از معدود این برنامه ها بوده که ضروری است توسط مسئولین و مدیران مربوطه حمایت و جهت تکرار و ارائه آن در قالب جدید برنامه ریزی گردد.
امروزه محیط زیست و آلودگی های شدید آن که ناشی از زندگی ماشینی و فرهنگ مصرف گرایی ما انسانها می باشد حیات کره زمین و نسل های آینده را به خطر افکنده و به یکی از چالش های اساسی جهان تبدیل شده است.تولید زباله یا همان پسماندهای خانگی و هزینه های سرسام آور جمع آوری و انتقال آن از طرفی و عدم در اختیار داشتن زمین و اقلیم مناسب جهت دفن یا پردازش آن امروز تبدیل به یک بحران اجتماعی و غیرقابل حل در برخی از کشورهای جهان شده که بعضا سقوط دولت ها یا پارلمان های محلی را به دنبال داشته است به همین دلیل است که امروزه سعی می شود با برنامه ریزی آموزشی خصوصا در گروه های سنی پایین جامعه، رفتارهای غلط و ناهنجاری های ایجاد شده اصلاح و رویکرد جامعه به سمت صحیح و اصولی خود برگردانده شود. جای تعجب نخواهد بود اگر اعلام کنیم امروزه یکی از شاخصه های مهم توسعه یافتگی یک کشور، سرزمین یا حتی شهر و روستا، الزام ساکنین آن به رعایت موارد زیست محیطی و توجه به بهداشت و سلامت جمعی است و طبعا این مهم اتفاق نخواهد افتاد مگر با فرهنگ سازی و آموزش
یک بینش قوی و اراده جمعی لازم است تا تمامی مسئولان و دست اندرکاران دست به دست هم داده و با برگزاری چنین برنامه هایی، شعار( پیشگیری بهتر، موثرتر، ارزانترو قابل تحقق تر از درمان است) را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند و آینده شهرستان را تضمین نمایند.
یک نظر سنجی ساده از دانش آموزان-دبیران-مسولان و افرادی که در زمان برگزاری این جشن ها در سالن های همایش حضور داشتند می تواند میزان موفقیت و تأثیرگذاری آن را در جامعه هدف آن مشخص نماید.
اهداء جوایز به برگزیدگان مسابقه نقاشی”شهر من شهر پاک” در این مراسم که آن هم توسط شرکت بازیافت در دیماه امسال در سطح مدارس ابتدایی شهرستان برگزار شده بود نیز حرکت پسندیده دیگری بود که این حلقه ارتباطی را بین دستگاه های اجرایی و خدمت رسان با دانش آموزان محکمتر نمود.
بهر تقدیر ضمن آرزوی موفقیت برای شرکت بازیافت شهروند شهرستان مبارکه و تاکید بر استمرار این رویکرد از کلیه دستگاه ها و نهاد هایی که در امر برگزاری این همایش شاد و آموزشی تلاش و همت نمودند خصوصا اداره آموزش و پرورش، شهرداری ها و اداره ارشاد تقدیر و تشکر می گردد.

39
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد