کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
امروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
ShamsKhabar News
39

اولین خانه هنرمندان در بین شهرستان‌های استان اصفهان در مبارکه راه‌اندازی می‌شود

شناسه خبر: 100273 - یکشنبه 10 فوریه 2019 - سرویس: شهرداری مبارکه, مطالب ویژه - چاپ

تفاهم‌نامه حوزه هنری استان اصفهان و شهرداری مبارکه امضا شد:

اولین خانه هنرمندان در بین شهرستان‌های استان اصفهان در مبارکه راه‌اندازی می‌شود

شهرداری مبارکه با حوزه هنری استان تفاهم‌نامه همکاری‌های فرهنگی و هنری، امضا کردند.

 طی بازدیدی از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری شهر مبارکه با حضور دکتر احمدی فر رئیس حوزه هنری استان اصفهان ، کارشناسان این حوزه ، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر مبارکه در جلسه‌ای بعد از تبادل‌نظر و باهدف توسعه و ارتقا موضوعات فرهنگی و هنری شهرستان ، تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین شهرداری مبارکه و حوزه هنری استان اصفهان منعقد گردید .

مهندس هاشمی شهردار مبارکه ضمن تشکر از حضور رئیس و کارشناسان حوزه هنری استان اصفهان در شهر مبارکه گفت : یکی از دغدغه‌های مهم مدیریت شهری مبارکه موضوعات فرهنگی و هنری است و رسیدگی به این موضوعات را به‌عنوان وظیفه می‌دانیم .حمایت از هنرمندان حرکت خیلی خوبی است که باید حتماً با سرعت عملیاتی و اجرایی شود .

شهردار مبارکه ایجاد عدالت فرهنگی را یکی از ضروریات عنوان و تصریح کرد : اگر عدالت فرهنگی در تمام شهرها رعایت شود دیگر شاهد مهاجرت هنرمندان به مراکز استان‌ها و تهران و درنتیجه کمرنگ شدن فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهرها نخواهیم بود .هدف و موضوع این تفاهم‌نامه در مرحله اول برگزاری کارگاه و فراخوان‌های مشترک فرهنگی هنری و آموزشی به‌تناسب استفاده از پتانسیل‌هایی است که در حوزه هنری و سیستم مدیریت شهری دارای اهمیت است و در مراحل و گام‌های بعدی پرورش و هنرمندان و فعالان فرهنگی خلاق در زمینه های گوناگون هنر است .

وی تأسیس خانه هنرمندان در شهرستان‌ها را موجب پیگیری راحت‌تر و فعالانه‌تر مسائل صنفی هنرمندان شهرستان دانست و افزود : قبلاً دیدگاه شهرداری‌ها بیشتر عمرانی بود تا فرهنگی ولی در این دوره معتقدیم که مسائل فرهنگی بسیار مؤثر و دارای نقش کلیدی است. ایجاد همبستگی بین هنرمندان یکی از راه‌های حل مشکلات هنرمندان و فعالان فرهنگی است . اولین گام برای ایجاد این همبستگی احداث خانه هنرمندان است .گردهمایی هنرمندان در این مرکز و تمرکز و شکل‌گیری هرچه بیشتر این فعالیت‌ها، سطح فرهنگ عمومی شهرستان را ارتقا می‌بخشد .در این خصوص با دیدگاه مثبت شورای اسلامی شهر مبارکه و با انجام کار کارشناسی شهرداری بر این شدیم که خانه هنرمندان را در شهر مبارکه تأسیس کنیم . ساختمان مناسبی برای این کار در نظر گرفته‌شده است و انشا اله با همکاری ، نظرات کارشناسی و تجربیات سازنده حوزه محترم هنری استان شاهد بهره‌برداری خانه هنرمندان شهرستان در شهر مبارکه باشیم .

دکتر خالوزاده رئیس شورای اسلامی شهر مبارکه نیز ضمن خیرمقدم به رئیس و کارشناسان حوزه هنری استان گفت: اولین موضوع طرح‌شده در جلسات فرهنگی شورای اسلامی شهر مبارکه ساماندهی وضعیت هنرمندان و فعالان فرهنگی شهرستان بود . طی جلسات متعدد و با همفکری هنرمندان شهرستان مشکلات بررسی شد . هنرمندان عزیز توقعات به حقی دارند و باید حداقل‌ها را فراهم کرد .به این مردم و هنرمندان شهرستان می‌بالیم و فعالیت‌های فرهنگی نیز باید با سرعت بیشتری در شهر انجام شود.

وی هدف از این تفاهم‌نامه ارتقای حقوق شهروندی دانست و افزود : امیدواریم با عقد این تفاهم‌نامه و همکاری دوجانبه، گامی محکم در راستای ارتقای حقوق شهروندی، ایجاد نشاط و شادابی در شهر و مباحث دیگر هنری چون اجرای نمایش  و… برداشته شود قطعاً با همکاری بین دستگاهی می‌تواند زمینه‌ساز فعالیت‌های بسیار سازنده فرهنگی هنری در شهر و شاهد تولیدات فاخر هنری در زمینه‌های مختلف شد.

رئیس شورای اسلامی شهر مبارکه از آمادگی مدیریت شهری برای همکاری با سرمایه‌گذاران در بخش فرهنگی خبر داد و بیان کرد :ظرفیت‌های خوبی در بخش‌های فرهنگی شهر برای حضور سرمایه‌گذاران وجود دارد . عدم وجود سالن همایش ظرفیت بالا در شهر یکی از مشکلات است که با حضور سرمایه‌گذاران می‌توان سالنی درخور شهر احداث نمود . در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت‌های ارگ تاریخی نهچیر برای برنامه‌های فرهنگی و هنری هستیم .

دکتر خالوزاده اضافه کرد : ساماندهی و استفاده از تمام ظرفیت‌های فرهنگسرا و خانه‌های فرهنگ نیز یکی از برنامه‌های مدیریت شهری بود. کار از مجتمع فرهنگی غدیر آغاز شد و فضاهایی که در این مجتمع قبلاً استفاده زیادی نداشت تبدیل به فضاهای کاربردی شد .

دکتر احمدی رئیس حوزه هنری استان اصفهان ضمن تقدیر از تلاش‌های مدیریت شهری مبارکه در راستای ارتقای موضوعات فرهنگی و هنری گفت: این بازدید در راستای همکاری هرچه بیشتر و با توجه به نیازسنجی‌ها صورت پذیرفت .شناخت کافی نسبت به موضوعات فرهنگی و هنری شهر مبارکه داریم و پتانسیل‌ها را شناسایی کردیم .بازدید امروز عامل ترغیب هر چه بیشتر برای همکاری شد .در هر شهری که همت و همکاری در این زمینه‌ها احساس شود ، حوزه هنری وظیفه خود می‌داند برای همکاری و کمک ورود کند .

رئیس حوزه هنری استان اصفهان توسعه و تقویت مراکز فرهنگی را ارتقای سرمایه فرهنگی مرتبط دانست و اظهار کرد : سرمایه‌های فرهنگی هر جامعه به‌نوعی ظرفیت‌های توسعه فرهنگی و به‌تبع آن توسعه اجتماعی و اقتصادی آن جامعه را پیش رو دارد به هر میزان که رشد و توسعه و ارتقای سرمایه‌های فرهنگی داشته باشیم به همان میزان جامعه‌ای به سامان پویا را خواهیم داشت و باید از این سرمایه‌ها برای آموزش و انتقال هنر و فرهنگ اصیل ایرانی به نسل‌های بعد اقدام کرد.

دکتر احمدی راه‌اندازی خانه هنرمندان شهرستان مبارکه را به همت شهرداری مبارکه و همکاری حوزه هنری استان ، حرکتی ارزشمند عنوان کرد و افزود : شهرستان مبارکه با توجه به پتانسیل‌های فرهنگی و هنری موجود ، در کل استان زبانزد است و توانمندی‌های بالقوه در بخش‌های مختلف هنری وجود دارد ، درواقع ایجاد خانه هنرمندان در شهرستان مبارکه به‌عنوان اولین شهرستان در استان اصفهان است و با این کار حق هنرمندان شهرستان به‌خوبی ادا خواهد شد.

39
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد