کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
امروز شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
ShamsKhabar News
39

افزایش رضایتمندی مشتریان فولاد مبارکه

شناسه خبر: 99300 - یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - سرویس: فولاد مبارکه - چاپ

نتایج ارزیابی‌های به عمل آمده در پایان سال ۱۳۹۶ درزمینۀ شاخص‌ها و معیارهای مورد ارزیابی نشان می‌دهد میزان رضایتمندی مشتریان داخلی و خارجی شرکت فولاد مبارکه نسبت به سال ۱۳۹۵ به میزان ۲ درصد افزایش داشته است.

مدیر پشتیبانی فروش و بازاریابی فولاد مبارکه ضمن تأیید این خبر گفت: ازآن جا که بقای هر سازمانی در گرو وجود مشتریان وفادار است، در برنامه ریزی‌های استراتژیک شرکت فولاد مبارکه منظر مشتریان به عنوان یکی از مناظر چهارگانۀ تابلوی استراتژی و اهداف شرکت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. در این منظر، استراتژی شرکت «رضایتمندی مشتریان» تعریف شده است و بر همین اساس، پیشنهاد ارزش فولاد مبارکه برای مشتریان بر مبنای ارائۀ محصولات با کیفیت مطلوب و پایدار، تأمین پایدار و تحویل به موقع، توسعۀ سبد محصولات، ارائۀ محصولات با قیمت و شرایط پرداخت رقابتی و پاسخگویی و ارائۀ راهنمایی‌های تجاری و فنی تدوین شده است.

محمد تاجمیر ریاحی درخصوص اهمیت سنجش میزان رضایتمندی مشتریان گفت: به منظور سنجش میزان موفقیت شرکت در تحقق این اهداف، واحد پشتیبانی فروش و بازاریابی همه ساله اقدام به نظرسنجی سیستمی از مشتریان فعال شرکت می کند و نتایج به دست آمده پس از تجزیه و تحلیل به منظور برنامه ریزی و بهبود مستمر برای واحدهای مرتبط ارسال می شود.

وی با تأکید بر اینکه شرکت فولاد مبارکه درزمینۀ فعالیتهای مختلف نیز روند افزایش یا تثبیت رضایت مشتریان را داشته است، افزود: میزان رضایتمندی درزمینۀ فعالیت لوله و پروفیل بیش از یک درصد، صنایع فلزی دو درصد و سازه‌های فلزی ۳ درصد رشد داشته است و این افزایش رضایت مشتریان منجر به وفاداری بیشتر مشتریان خواهد شد.

مدیر پشتیبانی فروش و بازاریابی فولاد مبارکه از تلاش و تعهد تمامی کارکنان شرکت فولاد مبارکه به عنوان عاملی اثرگذار در کسب این موفقیت‌ها یاد و تصریح کرد: بیشتر شاخص های تأثیرگذار در رضایت مشتریان روند روبه رشدی داشته است. برخی از مهمترین این شاخص‌ها تحویل به موقع محصولات و رضایت از کیفیت محصولات است.

وی در توضیح شاخص تحویل به موقع محصولات تصریح کرد: این شاخص در حقیقت شاخص برداشتی مرتبط با ضریب خوش قولی در تحویل محصولات است و در سال ۹۶ رشد ۶ درصدی نسبت به سال ۹۵ داشته است. میزان رضایت مشتریان درزمینۀ فعالیت لوله و پروفیل فولادی در این شاخص ۴ درصد رشد داشته و در سایر فعالیتها نیز با رشدی بیش از یک درصد همراه بوده است.

ریاحی پیرامون رضایت از کیفیت محصولات اظهار کرد: این شاخص نیز رشد داشته؛ به نحوی که رضایت از کیفیت محصولات گرم فولاد مبارکه و محصولات رنگی به میزان ۳ درصد و رضایت از کیفیت محصولات گرم سبا به میزان ۵ درصد افزایش یافته است.

او با اشاره به اینکه در سایر محصولات نیز میزان رضایتمندی مشتریان از محصولات فولاد مبارکه روندی پایدار داشته ادامه داد: در خصوص رضایت از کیفیت محصولات، میزان رضایت درزمینۀ فعالیت لوازمخانگی و ماشین آلات به میزان ۶ درصد و تولیدکنندگان لوله و پروفیل به میزان ۲ درصد افزایش یافته است.

ریاحی در بخش پایانی سخنان خود تأکید کرد: مهمترین انتظار مشتریان، پایداری و حفظ شرایط کیفی محصولات و خدمات فولاد مبارکه است که تحقق این خواستۀ مشتریان و بهبود مستمر آن به یقین با تعهد و تلاش همیشگی کارکنان شرکت امکانپذیر خواهد بود.

39
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط گروه فنی مهندسی نوین گستر