کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
امروز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
ShamsKhabar News
39

فرماندار مبارکه:سهم آب تخصیصی طبق سهمیه بندی با نظارت دقیق جهاد کشاورزی و نظام صنفی کشاورزی و همکاری دهیاران باید به نحو احسن انجام گردد

شناسه خبر: 95513 - دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - سرویس: شهرستان مبارکه, مطالب ویژه - چاپ

علی اصغر ذاکری فرماندار در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان، اجرای پروژه فاضلاب در شهرستان را جلوگیری از آلایندگی های زیست محیطی،استفاده بهینه از پساب در صنایع و کاهش میزان برداشت صنایع از رودخانه زاینده رود عنوان کرد و افزود: طی بازدید به عمل آمده پروژه فاضلاب شهرهای زیباشهر و دیزیچه پیشرفت نسبتا خوبی داشته است و اگر با این سرعت ادامه پیدا کند انشاءاله تا ۱۵ ماه آینده شاهد بهره برداری آن خواهیم بود.

ذاکری با اشاره به بارندگی های اخیر ،افزود: خوشبختانه با بارندگی های اخیر آب پشت سد به ۱۴۰۰ میلی لیتر افزایش یافته که امیدواریم این بارندگی ها ادامه یابد و کشاورزان عزیز مشکلی در کشت خود نداشته باشند.

رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان با بیان اینکه دولت حامی اصلی کشاورزان است ،خاطر نشان ساخت: دولت در برطرف نمودن مسائل و مشکلات مربوط به کشاورزان از جمله خرید محصولات کشاورزی،پرداخت به موقع بدهی حفظ حقابه کشاورزان از رودخانه زاینده رود و … با جدیت پیگیری نمود .

ذاکری افزود: خوشبختانه تقسیم بندی آب کشاورزی برای کشت بهاره به نحو احسنت انجام پذیرفته وبا تمهیدات اتخاذ شده نارضایتی بین کشاورزان در میزان آب تخصیصی ایجاد نگردید.

فرماندار مبارکه با اشاره به لزوم حفظ منابع آبی در شهرستان ، افزود: متاسفانه پرکردن چاههای غیر مجاز در شهرستان منجر به نارضایتی گردید که به دلیل برداشت های غیر مجاز آب از رودخانه طبق قانون بایستی با آنها برخورد می شد واگر این روند ادامه پیدا می کرد در آینده با مشکلات متعددی از جمله رانش زمین ، کمبود آب و … دچار خواهیم شد.

ذاکری تاکید نمود: سهم آب تخصیصی طبق سهمیه بندی با نظارت دقیق جهاد کشاورزی و نظام صنفی کشاورزی و همکاری دهیاران باید به نحو احسن انجام گردد.

39
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط گروه فنی مهندسی نوین گستر