کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵
ShamsKhabar News
39
متن دریافتی به مناسبت 14 آبان روز فرهنگ عمومی؛

تلنگر(۱): تشکر شهرستان مبارکه از شهروندان نمونه اش / آرمان فردا

شناسه خبر: 87665 - جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - سرویس: مطالب ویژه, یادداشت - چاپ

شهر من سلام، امروز ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی است و من میخواستم از زبان تو از شهروندان نمونه ات تشکر کنم…

🔹تشکر کنیم از شهروندانت که در فرهنگ نمونه اند و صرفه جویی بهینه مصرف کردن آب از فرهنگشان نشأت گرفته به گونه ای که تو همیشه سیراب هستی و رود زیبایت جاری و درختان سر به فلک کشیده ات یادآور خاطرات شمالی توریست های بیشمارت است.
🔹تو نگین سبز استانت هستی و نمونه در هوای پاک چون مردمانت سخت هوای تو را دارند با صنایعی پاک و ماشین های بروز و بدون آلودگی که تداعی کننده هوای سواحل اقیانوس آرام است.
🔹این مردمان با فرهنگ به جز اینکه در مصرف لوازم خود همیشه تجدید پذیری مواد مصرفی و تفکیک زباله سرلوحه دارند محیط تو را خانه خود دانسته و پاکیزه ترین شهر جهانت کرده اند.
🔹مردمان تو در جهان نمونه اند چون دوست اصلیشان کتاب است و همیشه در دنیای واقعی الگوی فرهنگی جهان اند نه مثل شهر های دیگر که در دنیای مجازی فقط شعار میدهند.
🔹دانشگاه های تو در رتبه علمی در دنیا نمونه اند و آرزوی مردمان دیگر شهر ها کسب علم در دانشگاه های توست و بیشترین تحصیل کرده علمی در سرانه جهانی از آن توست که مردمانت همه کار آفرین که چرخ صنعت و اقتصاد کشور را می چرخانند.
🔹شهرستان من ما همه با هم دوستیم و در همه مسائل زندگی مثل کوه پشت سر همشهریان خود هستیم و هیچ جای دنیا دیده نشده که مردمانش انقدر برادرانه و شاد با هم زندگی کنند.
🔹مسئولین شهرت هم که در انتقاد پذیری، اهداف بلند مدت، بومی گرایی، مردمی بودن، نوآوری در شهرستان و شفافیت مصرف بودجه ها برترین هستند و فقط اینجاست که جواب انتقاد، تهدید و شکایت نیست.
🔹شاید فقط اینجا باشد که سنت ها و فرهنگ اصیل خود را حفظ کرده باشند و الگوی زندگیشان مفاخر و بزرگان شهر و کشورشان بوده و لباس هایشان با نقوش سرا پا ایرانی در زیبایی و آراستگی بی همتا بوده و هست.
🔹شنیده ام سال ها پیش تو خشک و بی آب بوده ای و در آلودگی و خیلی موارد نمونه بوده ای و اکنون ببین که چه مردمانی نصیبت شده است که کل دنیا حسرت زندگی کردن در تو را دارند و ما نزد فرزندان و نوادگانمان رو سفید خواهیم بود از این میراث گرانبها…
🔹رمز موفقیت ما این است که همیشه اعتقاد داریم برای شهری بهتر داشتن اول باید از خود شروع کنیم و هیچ کس نمیتواند کاری برای ما کند مگر خود ما و با این طرز فکر همیشه پذیرای انتقادات بوده این و دور از سیاست و منافع شخصی و با اتحاد و همدلی فقط به فکر داشتن شهری شاد و سالم برای همدیگر هستیم.
🔹در نهایت جای تشکر ویژه هم از مسئولین فرهنگی شهرت خالی است که بذر این فرهنگ پویا را سالیان قبل با دید بلند مدت خود کاشته اند و اکنون برداشت میکنند.
🔹و تو و ما چقدر خوشبختیم که به واسطه فرهنگ عمومی بالای خود حسرت هیچ چیز در دلمان نمانده و خدا رو شاکریم که انقدر کمک کرد که حالمان هر روز بهتر از دیروز باشد و شاد ترین مردم و شهر جهان باشیم.

 

پانوشت: این اولین قسمت از بخش تلنگر می باشد، لطفاً نظرات خود را زیر این مطلب بنویسید.

39
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

  • 7
  • 4,508
  • 10,238
  • 398,250
  • 14,911
  • 953
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد زارع