کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
امروز پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
ShamsKhabar News
39

۸ کلید طلایی برای یک زندگی رویایی

شناسه خبر: 801 - پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - سرویس: خانواده - چاپ

غرق شدن در زندگی روزمره فوق العاده کار ساده ای است. از مدرسه فارغ التحصیل می شویم، ازدواج می کنیم، خانواده تشکیل می دهیم و جایی در آن میان، آنقدر سرگرم زندگی که تصادفاً روی سرمان خراب شده می شویم که، فراموش می کنیم می توانیم خودمان زندگی مورد دلخواه مان را بسازیم. مهم نیست چند سال دارید، شما این قدرت را دارید که زندگی تان را تغییر دهید. ما در اینجا ۸ انگیزه ارائه می دهیم که به کمک آنها می توانید زندگی ای که آرزویش را دارید بسازید. همین امروز شروع کنید. اگر واقعاً اراده کنید و بخواهید، کار خیلی سختی نیست.

۱. به خاطر بیاورید در کودکی چه کارهایی را دوست داشتید

کودکان به خوبی می دانند که در چه کارهایی خوب عمل می کنند. آنها در تماس مستقیم با توانمندی های ذاتی شان هستند و در مورد آنها کوچکترین شکی هم ندارند. کودکان صادقانه چیزهایی را که دوست دارند و آنچه را که دوست ندارند به زبان می آورند و از هیچ چیز و هیچ فردی نمی ترسند. جایی در طول مسیر زندگی، تماس مان را با دانسته هایمان از دست می دهیم و فراموش می کنیم به دانسته های کودکی مان پایبند بمانیم. هیچ وقت دیر نیست. ۴۰ ساله بودم که عکسی از ۶ سالگی ام، که ماشین تایپی را که هدیه گرفته بودم روی زانوهایم گذاشته بودم، پیدا کردم. چرا یک کودک ۶ ساله ماشین تایپ هدیه می گیرد؟ من در ۶ سالگی می دانستم که می خواهم یک نویسنده باشم. در حالی که بسیاری از سال های عمرم را صرف نوشتن کردم، با این وجود هرگز آنچه را که می خواستم بنویسم نمی نوشتم و واقعاً باور نداشتم که یک «نویسنده» هستم. بعد از سال ها، حالا به هدیه و همچنین استعدادی که در کودکی از آن من بود باور دارم. هدیه شما چیست؟ زمان کودکی عاشق چه بودید؟ در عکس های کودکی تان جستجو کنید

۲. از مهارت هایتان لیستی تهیه کنید

لیستی از همه مهارت هایی که در طول زندگی تان فرا گرفته اید تهیه کنید. هر زمانی که چیز جدیدی را امتحان می کنیم، مهارت های جدیدی را نیز کسب می کنیم. تعدادی از این مهارت ها را اگر تمرین نکنیم، در طی زمان از دست می دهیم، اما بقیه مهارت ها، مانند یاد گرفتن دوچرخه سواری است، همیشه با ما است. زمانی که فهمیدید چگونه آن را انجام بدهید، توانایی تان به سرعت دوباره باز می گردد، معمولاً با یک لبخند! فهرستی از آنچه که می دانید و می توانید انجام بدهید تهیه کنید. از این کار شگفت زده خواهید شد، پس امتحان کنید. زمانی که به این لیست شگفت انگیز توانایی هایتان نگاه می کنید و همه آنها را در کنار هم می گذارید، ممکن است آنها به شما این امکان را بدهند، که زندگی مورد دلخواه تان را پایه ریزی کنید!

۳. آنچه را که نمی دانید یاد بگیرید

اگر شکاف بین دانش و توانایی هایتان، شما را از رسیدن به زندگی مورد دلخواه تان باز می دارد، بیرون بروید و آنچه را که لازم است یاد بگیرید. اگر لازم شد حتی به مدرسه باز گردید. اگر امکان دسترسی به مدرسه در صفحه رادارتان نیست، می توانید هر چیزی را در اینترنت نیز یاد بگیرید. این موارد را جستجو کنید:

ـ مقالات
ـ میزگردها
ـ آزمون ها
دقیقاً وسط معرکه بپرید و آن را با آزمون و خطا پیدا کنید. نمی توانید خراب کاری کنید. زگهواره تا گور دانش بجو. تلاش کنید و مطمئن باشید که به آن دست خواهید یافت.

۴. اهداف طلایی را برگزینید

آیا می دانید افرادی که اهداف شان را می نویسند افرادی اند که احتمال زیادی دارد که به اهداف شان دست یابند. دقیقاً درست است. یک کار ساده، مانند نوشتن آنچه که می خواهید، شما را به اهداف تان نزدیکتر می کند. بر پایه موارد زیر اهداف طلایی تان را بسازید، اهدافی که تعیین می کنید باید دارای مشخصه های زیر باشند:
ـ مشخص
ـ قابل اندازه گیری
ـ در دسترس
ـ کار محور
ـ نتیجه محور
ـ زمانبندی.

۵. روزنامه ای درست کنید

اگر نمی دانید که چه می خواهید بنویسید. سه صفحه کامل، با خط معمولی، اولین چیزهای هر روز صبح را بنویسید. بنویسید، هوشیاری را به جریان وادارید و متوقف نشوید، حتی اگر مجبور شدید بارها و بارها بنویسید «نمی دانم چه بنویسم». ذهن نیمه هوشیارتان به آرامی آنچه را که در اعماق وجودتان انباشته اید، آشکار می کند. این می تواند تا اندازه ای یک تمرین چشمگیر باشد. شاید در روزهای نخست چندان رضایت بخش نباشد، اما اگر ممارست کنید و زود خسته نشوید، دنیای را در درون تان کشف می کنید که متحیرتان می کند. نوشته هایتان را نگه دارید. آن را به کسی نشان ندهید. اینها افکار شماست و به فرد دیگری مربوط نیست. حتی مجبور نیستید به آنها عمل کنید. فقط اگر بدانید که چه می خواهید، همان به شما کمک خواهد کرد که زندگی مورد دلخواه تان را بسازید. امتحان کنید ارزشش را دارد.

۶. خودتان را باور کنید

خودتان را باور کنید. شما بازتابی از تفکرات تان هستید. ایرل نایتین جل گفت: «شما همان هستید که به آن فکر می کنید.» ذهن ما خیلی قدرتمند است. با خودتان تمرین کنید که فقط در مورد چیزهایی فکر کنید که آنها را می خواهید و به آنچه که نمی خواهید اصلاً فکر نکنید. این قدرت تفکر مثبت است. وین دیر می گوید: «هر چه که با آن مخالفید شما را ضعیف می کند و هر چه که با آن موافقید به شما قدرت می دهد.» در جستجوی صلح و آرامش باشید، نه مخالف جنگ. همیشه به خاطر داشته باشید، شما بازتاب تفکرتان هستید.

۷. برای ادامه راه شجاعت داشته باشید

ما همگی دچار شک و ترس می شویم. همه ما در زندگی راه مان را از طریق ستارگان پیدا نمی کنیم. در راستای رویاهایتان حرکت کنید، حتی اگر مجبور باشید مانند کودکی نوپا تاتی تاتی کنید. فقط ادامه دهید و ناامید نشوید. موفقیت در گوشه ای منتظر شما است. یکی از ضرب المثل های ژاپنی مورد علاقه من این است: «اگر هفت بار افتادی برای بار هشتم بلند شو». اگر نیفتیم یاد نمی گیریم که راه برویم. هر زمانی که می افتادیم، دوباره بلند می شدیم و باز می افتادیم، تا اینکه یک روز بلند شدیم و راه افتادیم. گاهی اوقات کوچکترین ها در میان ما امید بخش ترین ها هستند.

۸. به خاطر داشته باشید که هیچ چیز برای ابد نیست

هر چیزی روی زمین موقتی است. مجبور نیستید در کاری که آرام و تدریجی شما را می کشد و از بین می برد، بمانید. هر چیزی در زندگی تان موضوعی برای تغییر است، و شما می توانید فردی باشید که آن را تغییر می دهد، البته اگر خودتان بخواهید. شما می توانید زندگی ای را که می خواهید ایجاد کنید. در طول زندگی تان همیشه دانش آموز باشید و دنبال آموختن بروید. در مورد هر چیزی در هر گوشه و کناری کنجکاو باشید. اینگونه شما احتمالاً عمر طولانی تر و احساس رضایت بیشتری خواهید داشت. راه ممکن است که اغوا کننده باشد، اما اگر هدفی را بر گزینید، روی آن تمرکز مثبت داشته باشید، باور کنید که محقق می شود، و فقط ادامه دهید، روزی زندگی ای که آرزویش را دارید می سازید، خودتان را باور کنید.

39
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط گروه فنی مهندسی نوین گستر